Гарна новина для тих, хто хоче залишатися струнким і здоровим.

Є досить висока ймовірність того, що в даний момент ви думаєте про їжу. Можливо, намагаєтеся вирішити, яке блюдо приготувати на вечерю. А може бути, згадуєте про смачий обід або збираєтеся на час відмовитися від їжі.

Якщо ви думаєте те, щоб відмовитися від їжі на час, то знайте: дослідники з Массачусетського технологічного інституту виявили цікаві факти про голодування. В ході експерименту вчені з’ясували, що якщо не годувати мишей протягом 24 годин, то у них прискорюється регенерація стовбурових клітин, які відповідають за оновлення епітелію кишечника.

Справа в тому, що в міру нашого старіння стовбурові клітини втрачають здатність швидко відновлювати зношені тканини органів. А це негативно позначається на стані всього організму.

Дослідники виявили, що голодування протягом дня прискорило відновлення кишкових стовбурових клітин в два рази. Як з’ясувалося, клітини почали черпати енергію шляхом розщеплення жирних кислот замість глюкози. При цьому у них активувався ген, який відповідає за метаболізм жирів. Звичайно, потрібно ще провести випробування на людях, але результати такого експерименту, швидше за все, будуть позитивними. Стовбурові клітини мишей не сильно відрізняються від наших.

Якщо ви не довіряєте дієті, повірте науці: добове голодування значно прискорює метаболізм. Подивіться на Джиммі Кіммел і Бенедикта Камбербетч. Вони залишаються в хорошій формі завдяки періодичному короткочасному голодуванню.

Дієти, засновані на голодуванні, існували і до цього дослідження. Одна з них називається просто – 5:2. Якщо коротко, то п’ять днів ви харчуєтеся як завжди, а два дні сильно обмежуєте себе за кількістю калорій.

Можливо, такий спосіб не підходить діабетикам і людям з метаболічними захворюваннями. В цьому випадку краще проконсультуватися з лікарем і спробувати менш екстремальну дієту. Однак результати, досягнуті за допомогою голодування, справді вражають.

Також буде цікаво:   5 способів прокачати свій організм