Споживчі кредити посприяли сьогоднішньої складної економічної ситуації в країні. Проте, вони видавалися, видаються і видаватимуться, оскільки мало не найважливішою статтею доходів більшості українських банків.

Якщо говорити про позики без цільового призначення, то у населення два варіанти: кредит без застави і кредит із заставою нерухомості. Перший варіант є більш поширеним і популярним серед українців, оскільки такі кредити доступні, для їх оформлення не потрібно витрачати багато часу, а банки створюють враження, що вони не такі вже й дорогі.

Другий варіант  це  споживчий кредит під заставу нерухомості. Правда, доцільність таких позик сьогодні досить сумнівна. Закласти житло для покупки техніки, ремонту і навіть для розвитку бізнесу несе за собою чималі ризики.

І все ж кредити під заставу нерухомості видають 14 з 30 найбільших українських банків, тому нам нічого не залишається, як ознакомиться з такою пропозицією більш детально.

Головною проблемою кредитів під заставу нерухомості реальний ризик втрати житла. Більш того, сьогоднішні умови за такими позиками такі, що якщо Ваша квартира коштує, наприклад, 200? 000 долл, то сума кредиту не буде перевищувати 100 000 грн.

Тобто за заставним займу можна втратити свою нерухомість, скориставшись лише половиною її вартості. З огляду на сьогоднішню економічну ситуацію і відсутність упевненості в завтрашньому дні ризик просто таки критичний.

Крім того оформлення подібного кредиту задоволення не з дешевих. По-перше, дуже часто банки зажадають оцінити нерухомість в незалежного експерта. Такі послуги можуть потягнути від 600 грн до 2 000 грн.

По-друге, оформлення договору застави у нотаріуса, з усілякими виписками, довідками та витягами, а також оплатою послуг потягне від 600 до 1 000 грн.

По-третє, необхідно сплатити комісію за видачу кредиту, в розмірі 1 3% від суми позики, і застрахувати нерухомість. В результаті, ще до оформлення угоди доведеться розлучитися з досить пристойною сумою.

Щомісячні платежі по кредиту також навряд чи когось зможуть порадувати. Мінімальна процентна ставка по кредитах під заставу нерухомості сьогодні складає 18% річних, а середня 22% річних.

Дивлячись на ці цифри, розумієш, що ніякі інвестиційні і тим більше споживчі потреби не можуть змусити людину в здоровому розумі залізти в подібні борги. Навряд чи в Україні сьогодні існує легальний бізнес, який дозволить обслуговувати такі відсотки.

І все ж не було б попиту, не було б і пропозиції. На наш погляд подібні угоди укладають ті, у кого просто не залишилося іншого вибору. Але і таким позичальникам доведеться попсувати свої нерви, оформляючи такий кредит. Справа в тому, що навіть на таких кабальних умовах банки не поспішають видавати заставні кредити направо і наліво.

Також буде цікаво:   Що пропонує своїм клієнтам A-сервіс

Щоб оформити подібну угоду позичальник обов’язково повинен мати офіційне джерело доходів. При цьому розмір його щомісячних надходжень повинен знаходитися на рівні не менше ніж в три рази вище щомісячного платежу по майбутній позиці.

Крім того, пакет документів, необхідний для оформлення позики досить широкий і щоб зібрати всі довідочки буде потрібно не менше трьох п’яти днів.

Якщо після всього вище викладеного спробувати знайти переваги кредитів під заставу нерухомості, то перше, на що слід звернути увагу це можливість отримати чималу суму кредиту.

Максимальний термін за такими позиками становить 10 років. Правда, сьогодні це можна розглядати і як недолік. З одного боку за десять років, при 20% річних, позичальник переплатить більш ніж 100%, але з іншого боку, чим довше термін кредиту, тим менший розмір щомісячного платежу і, відповідно, легше обслуговувати борг.

Також потрібно відзначити, що ставка в районі 20 25% просто величезна, однак вона менша, ніж за беззаставними кредитами, вартість яких сьогодні доходить до 80% річних.

Як би там не було, завжди будуть люди, яким буде бракувати поточних доходів. Але сьогоднішня ситуація на українському кредитному ринку просто зобов’язує таких людей кілька разів подумати, перш ніж залазити в борги.

Тим, кому без позикових коштів не обійтися, слід пам’ятати, що при будь-яких обставинах нерухомість це безцінний актив і один тільки факт її втрати може завдати непоправної шкоди всій майбутнього життя.

Тому сьогодні необхідно максимально відповідально приймати рішення про оформлення кредиту під заставу нерухомості.