Вже цієї п’ятниці стартує продаж бюджетного iPhone XR . Для багатьох власників старих айфонів це шанс оновитися.
Ви знаєте, дуже навіть непоганий такий шанс. Розповім, ніж так крутий новий смарт від Apple.
1. Потужна 12 МП камера, як в iPhone Xs
Так, в iPhone XR всього одна основна камера. І навіть якщо це якось вибивається із трендів за кількістю лінз, не зважайте на це увагу.
За якість фото відповідає основна 12-мегапіксельна камера. І її більш ніж достатньо для зйомки дійсно крутих фотографій.
Як відзначили журналісти західних видань, в більшості випадків ви не побачите різниці між знімками з iPhone Xs і iPhone XR . Нагадую, це все ще бюджетний смартфон.
Крім того, в новинці варто відзначити поліпшену селфі-камеру, що дозволяє знімати портрети з гідним боке. Причому рівень глибини можна міняти відразу ж після створення фотографії.
2. Флагманський LCD-екран Liquid Retina
Незважаючи на те, що тут немає OLED-дисплея, екран iPhone XR все одно залишається кращим в лінійці Apple – Liquid Retina. Компанія змогла домогтися ще більших кутів огляду, в черговий раз підвищити яскравість (приблизно до 450 ніт) і збільшити контрастність.
Думали, що фішка з активацією киснем дісталася тільки OLED-екранів? Як би не так. iPhone XR теж так вміє, хоча в ньому варто LCD-панель.
ЖУРНАЛІСТИ В СВОЇХ ОГЛЯДАХ ЗАЗНАЧАЮТЬ, ЩО ДИСПЛЕЙ ЦЬОГО СМАРТФОНА ПРАКТИЧНО НЕ ВІДБЛИСКУЄ НА СОНЦІ. РІВЕНЬ ЗБИРАННЯ СВІТЛА ПРИБЛИЗНО ТАКИЙ ЖЕ, ЯК В IPHONE X.
І незважаючи на те, що роздільна здатність екрану складає 720p, щільність пікселів виявилася неймовірно високою – 326ppi . Ви не побачите жодного пікселя тут. Зате зможете спокійно переглядати контент в дозволі більшому, ніж 720p.
І навіть не думайте говорити, що у нього товсті рамки. Погляньте на iPhone 8, і все відразу стане зрозуміло.
3. A12 Bionic – найпотужніший процесор на ринку
Так, це не флагманський апарат, але характеристики у нього вийшли просто нереальними. В iPhone X R встановлений топовий процесор на ринку A12 Bionic.
Він працює на 30% швидше, ніж A11 Bionic. Причому графічна складова виявилася на 50% могутніше, а швидкість пам’яті ще на 20% вище.
Цей 8-ядерний процесор здатний виконувати аж 5 трлн операцій в секунду . Якісь позахмарні цифри.
За рахунок цього процесор здатний буквально виштовхнути iPhone XR на новий рівень . AR-ігри працюють шалено плавно, лагов і гальм ви не побачите ні в одній грі, навіть в самій важкій.
І оскільки тут стоїть екран з меншою роздільною здатністю, ніж у флагмани, чекаємо найвищих показників в бенчмарк-тестах, на кшталт AnTuTu і Geekbench.
4. Час роботи до 13 годин
В iPhone XR встановлений акумулятор на 2942 мАг. Це всього на 100 мАг менше, ніж в iPhone Xs Max. Зате час роботи в «бюджетників» виявилося вище.
Журналісти західних видань відзначають , що смартфон здатний пропрацювати до 13 годин в режимі активного використання.
Це навіть більше, ніж здатний iPhone 8 Plus. Хіба це не крутий показник?
5. Face ID на 30% швидше, ніж у iPhone X
Зараз Apple перейшла на уніфікацію дизайну і технологій в своїх смартфонах. І iPhone XR не обійшли стороною.
Новинка отримала фронтальну 3D-камеру TrueDepth, за рахунок чого в Купертіно змогли відмовитися від розблокування по відбитку пальців. «Бюджетник» можна розблокувати по обличчю так само швидко, як і флагманські апарати.
Тут Face ID працює на 30% швидше , ніж у iPhone X.
6. Шість яскравих кольорів корпусу
Ну і останнє, за що можна взяти iPhone XR – кольори корпусу. Вони вийшли настільки незвичайними і класними, що я б хотів побачити подібне в майбутніх смартфонах Apple. І так, це скло, а не пластик, як в iPhone 5c.
На вибір є шість кольорів : білий, чорний (справжній, як в iPhone 8), синій, червоний, кораловий і жовтий. Все вони яскраві, але не настільки, щоб викликати огиду. У Купертино явно вміють підбирати колірні палітри під запити користувачів.
Особисто я б взяв собі синій, вважаю його самим незвичайним з усіх. Хоча мої друзі більше схиляються в бік коралового кольору.