Хочете жити – доведеться рухатися.

Щоденна фізична активність істотно знижує ризик ранньої смерті. За даними дослідження, користь є навіть від декількох коротких інтервалів активності в день по 10 хвилин або менше. Обридлі всім поради паркуватися далі від офісу і ходити по сходах не просто працюють – вони можуть врятувати вам життя.

Рух віддаляє смерть. Рух корисний для серця, талії і мозку. Коли люди починають повніти, часто використовують вік як виправдання. Але хоча метаболізм дійсно знижується на 10% з кожним десятиліттям, це більше пов’язано не з віком, а з втратою м’язової маси.

Люди повніють не тому, що старіють, а тому, що з віком перестають рухатися.

Спосіб життя стає все більш сидячим, м’язи атрофуються, обмін речовин сповільнюється, накопичується жир. Нерухомість послаблює не тільки тіло, а й розум. А фізична активність, навпаки, запобігає депресію і тривожність.

Сидячий спосіб життя призводить до замкнутого кола пасивності. Коли ви перестали рухатися, ви набираєте вагу і відчуваєте себе більш пригніченим. Через це бажання рухатися знижується. Рух дається важко, приносить дискомфорт, а не задоволення. Ви повнієте, старієте, перестаєте радіти життю. Все це ще більше приковує вас до дивану.

Фізична активність створює протилежний цикл. Рух підтримує настрій, м’язову масу і обмін речовин. Чим більше ви рухаєтеся, тим простіше вам залишатися активним. Тіло залишається більш підтягнутим, суглоби – більш рухливими, а розум зберігає позитивний настрій і мотивацію. Вам хочеться рухатися і вам приємно це робити.

Качающийся камінь не обростає мохом. Рухлива людина накопичує менше жиру.

Не закидати активний спосіб життя. Уявіть велосипед, до якого приєднана лампочка: щоб вона не гасла, потрібно весь час крутити педалі. Те ж саме потрібно робити і із здоров’ям.

А ще краще уявіть себе акулою. Деяким видам акул майже постійно потрібно перебувати в русі, щоб дихати.

А людям потрібно рухатися, щоб підтримувати здоров’я тіла і розуму. Без руху ви помрете. Звичайно, не відразу, а повільно. Але набагато раніше, ніж при активному способі життя.

Необов’язково щодня тренуватися. Ходіть по сходах. Несіть валізу в руках, а не везіть на коліщатках. У перервах на роботі пройдіться пішки або виконайте кілька вправ. Рухайтеся. Живіть.

Також буде цікаво:   Скільки калорій потрібно спалювати, щоб худнути