Уникайте цих життєвих установок, емоцій і вчинків, щоб зміцнити характер і ніколи не пасувати перед труднощами.

1. Витрачати час на жалість до себе

Ви ніколи не побачите, що сильні духом люди нарікають на те, що обставини склалися не найкращим чином. Вони навчилися брати на себе відповідальність за прийняті рішення і отримані результати, прекрасно розуміючи, що життя часто буває несправедливим.

Вони виходять зі складних ситуацій з ясним розумінням того, що зробили неправильно, і вдячністю за уроки, які отримали. Коли у них щось не вийшло, вони кажуть: «Наступного разу».

2. Дозволяти іншим контролювати себе

Сильні духом люди знають, що завжди контролюють свої дії і емоції, і не дозволять втручатися в цю справу стороннім – в цьому їхня сила, їхня перевага.

3. Бігти від змін

Вони не бояться змін і з гідністю приймають виклики долі. Вони не бояться невідомості. Їх головний страх – застигнути на місці і не рухатися вперед. Вони знають, що будь-які зміни – це завжди шанс стати краще і змінити світ навколо.

4. Витрачати свої сили на те, чого не можеш змінити

Сильні духом люди не скаржаться на пробки або на те, що втратили свій багаж. Вони не скаржаться на інших людей, тому що розуміють: інші люди поза їхнім контролем.

Вони усвідомлюють, що бувають такі ситуації, коли єдине, що вони можуть контролювати, – це їх власне ставлення і реакція.

5. Прагнути бути хорошими для всіх

Вам знайомі люди, які намагаються догодити всім? Або ті, хто готовий поступитися своїми інтересами, щоб порадувати інших? Жодна з цих моделей поведінки не є правильною.

Сильна духом людина намагається бути добрим і справедливим. Він може сказати щось, що порадує інших, але він ніколи не боїться щиро висловлювати свою точку зору. Навіть якщо він знає, що своєю думкою може когось образити, він все одно це зробить.

6. Боятися виправданого ризику

Сильні духом люди готові йти на виправданий ризик. Це прямо протилежно тому, щоб кидатися у вир з головою, заздалегідь не проаналізувавши ситуацію.

Перед тим як прийняти рішення, міцні духом люди ретельно обмірковують ризики і вигоди, вони здатні поглянути на ситуацію в цілому і навіть уявити собі найгірший результат.

7. Бути зацикленим на минулому

Відпустити своє минуле, визнати, що в ньому були помилки, яких вже не виправити, може не кожний. Але міцні духом люди здатні зробити це. Вони знають, що нарікати на своє минуле або плекати його марно. Замість цього вони кидають всі сили на те, щоб зробити своє сьогодення і майбутнє краще.

Також буде цікаво:   Кліше які блокують мислення

8. Здійснювати одні й ті ж помилки раз за разом

Якщо людина повторює одні й ті ж дії, сподіваючись отримати кращий результат, – це безумство.

Сильні духом люди беруть на себе відповідальність за свої минулі вчинки і готові вчитися на власних помилках, щоб не повторювати їх у майбутньому.

9. Завідувати чужому успіху

Тільки сильна людина здатна щиро радіти чужому успіху. Міцні духом люди вміють це робити, вони не заздрять чужим перемогам, а наполегливо працюють над собою, щоб стати кращими.

10. Здаватися після невдачі

Кожна невдача – це шанс стати краще. Багато успішних людей готові визнати, що їх перші кроки на шляху до успіху були нелегкими і приносили багато розчарувань. Сильні духом люди готові до того, що їм доведеться потерпіти чимало поразок, але разом з тим вони знають, що кожен провал принесе з собою безцінний досвід і уроки, які наблизять їх до перемоги.

11. Боятися самотності

Сильні духом люди вміють насолоджуватися самотністю і знають, наскільки вона цінна. Вони використовують цей час для того, щоб міркувати і планувати. Це не означає, що вони уникають суспільства інших людей або зовсім не мають потреби в ньому, але вони самодостатні: їх настрій і щастя не залежать від інших людей.

12. Думати, що світ нам щось повинен

Сильні духом люди знають, що, не дивлячись на їх досягнення, світ нічого їм не винен: ні більшу зарплату, ні соціальний пакет, ні комфортне життя.

Вони розуміють: якщо хочеш отримати хоч щось, потрібно пахати день за днем.

13. Чекати негайних результатів

Неважливо, що це – тренування, дієта або початок нового бізнесу, – сильні духом люди спочатку налаштовуються на те, що це довгий шлях. Вони грамотно витрачають свій час і енергію і ніколи не забувають відзначати свої результати на кожному з етапів. Вони витривалі і розуміють, що зміни відбуваються з часом.