Допомагаючи людям, ви відчуєте себе щасливішими.

Бути корисним іншим – найпростіше і оптимальне рішення, яке перетворює будь-яку ситуацію в позитивну. Тому, коли відчуваєте себе втраченим, засмученим або непродуктивним, зробіть що-небудь для інших. Так ви допоможете не тільки оточуючим, але і самому собі.

Зриваючись на інших, ви нікому не принесете вигоди. Бути корисним набагато простіше, ніж здається. Є безліч способів допомогти іншим. Ось три з них.

Ділитись знаннями

Передавайте те, що знаєте самі. Вчити ніколи не рано. Завжди є хтось, кому знадобляться ваші поради.

До того ж це корисно і для вас самих. Щоб поділитися знанням, вам потрібно спочатку чітко сформулювати свої думки і добре розібратися в темі.

Вирішувати невелику проблему

Допоможіть комусь розібратися з труднощами. Нехай навіть це буде не глобальна проблема, а якась невелика. Може, допомога потрібна вашим колегам? Подумайте, які у них є складнощі. Якщо ваші знання і досвід допоможуть вирішити їх за 15-30 хвилин, зробіть це. Не чекайте винагороди або відповідних послуг. Просто щиро допоможіть іншій людині.

Звичайно, на це важко зважитися. Деякі люди, отримавши допомогу один раз, чекають її постійно. Але краще відразу дізнатися, хто з вашого оточення так себе веде, і припинити з ними спілкування.

Зробити щось, навіть якщо це не входить у ваші обов’язки

Завжди приємно працювати з людьми, які можуть впоратися з будь-якою ситуацією. Тільки важливо дотримуватися балансу. Не боятися виконувати завдання поза ваших обов’язків, але і не закопуватися в дрібниці. Головне, не будьте тим, хто визначив проблему, але навіть не спробував її вирішити, тому що це не його робота.

Одна справа просто виконати доручену роботу, а інша – докласти зусиль, щоб бути корисним. Це вкрай недооцінений навик.

Люди, які хочуть бути корисними, задають правильні питання, а не тільки чекають відповіді. Вони створюють щось цінне для інших.

Для цього не потрібні конкретні навички. Можна навіть банально принесіть колегам кави. Вони напевно зрадіють. Якщо працюєте у офісі, приберіть в кабінеті, полийте квіти або повісьте картину. Навіть такі дрібниці корисні для інших.

Подумайте, що ви можете зробити корисного. Нехай це буде хоча б невелика допомога, якщо у вас багато своїх справ. Зате ви будете спокійно спати, знаючи, що день пройшов не дарма.

Також буде цікаво:   Названі 10 найдорожчих місць для життя