Не можна повернутися в минуле і дати пораду собі 20-річному. Проте можна прислухатися до досвіду старших і не зробити непоправних помилок.

Грейс Блурок – підприємець, блогер.

1. Працюйте там, де подобається

Життя занадто коротке, щоб проводити більше 40 годин на тиждень на роботі, яка призводить до стресів і не приносить задоволення. Гроші – це важливо, але щастя важливіше. Немає жодної причини, щоб продовжувати чіплятися за роботу, натягнуто посміхатися і нести цей тягар. Подумайте про те, що ви любите робити, і знайдіть спосіб заробляти тим, що подобається. Ви будете набагато щасливішими, якщо зробите це.

2. Визначтеся зі своїми цілями і реалізуйте їх

З’ясуйте, що насправді приносить вам задоволення, що важливо і значимо для вас. Виявлення цілей забирає час, це нелегка праця, але це дійсно того варто. Не витрачайте час на погоню за речами, які вам не потрібні. Навіщо жити навмання, якщо ви можете жити справжнім життям, яке має напрямок і зміст.

3. Любіть і приймайте себе беззастережно

Ви народилися неповторними і унікальними. Не потрібно засуджувати себе, це призводить тільки до безглуздих страждань, які будуть позбавляти сил і від яких непросто позбутися.

Тільки приймаючи себе з усіма перевагами і недоліками, ви будете відчувати свободу і зможете проявити всі свої найкращі якості.

4. Зрозумійте, що любов не вічна

Сумно, але це так. Навіть самі близькі стосунки можуть змінитися. Шлюб і дружба можуть зруйнуватися, любов може зникнути. Ви весь час ростете як особистість, і іноді трапляється так, що ви просто переростають те, що любите. Але пам’ятайте, що будь-які відносини – це важливо, навіть якщо вони тривають недовго.

5. Цінуйте батьків

Ми всі знаємо, що ніхто не живе вічно. Але з якоїсь причини частина тебе вірить, що батьки будуть поруч завжди. Обов’язково говоріть своїм батькам, як сильно ви їх любите, тому що настане час, коли у вас вже не буде такої можливості. Цей час настане без попередження, тому дайте вашим батькам знати, що вони означають для вас.

6. Знайте, що ваше тіло зміниться

Частина нас завжди вірить, що батьки будуть жити вічно, так само якась частина вірить у те, що тіло буде залишатися незмінним. Ви думаєте, що якимось чином сила тяжіння на вас не діє. Це, звичайно, не так. В один день ви дивитеся в дзеркало і дивуєтеся, що це за людина похилого віку дивиться на вас. Просто знайте, що ви в хорошій компанії.

Також буде цікаво:   Вчені з'ясували, скільки потрібно тренуватися, щоб компенсувати сидячу роботу

7. Робіть заощадження

Візьміть в звичку відкладати частину грошей, навіть якщо ви ще молоді. Чим раніше ви почнете, тим довше будуть нараховуватися відсотки на ваші заощадження і тим більше вони виростуть. А якщо тягнути і дочекатися моменту, коли пенсія буде не за горами, доведеться терміново зменшувати свої звичні витрати і більше працювати, щоб хоч щось залишилося на старість.

8. Зрозумійте: не всі будуть вас любити

Немає сенсу намагатися догодити всім. Завжди знайдеться хтось, кому ви не будете подобатися. І це більше характеризує їх, ніж вас. Тому не витрачайте жодної хвилини, намагаючись змінити їх думку.

Краще витратьте ваш час і енергію на людей, які вас цінують.

9. Складіть свій список бажань

Список бажань – це ті речі, які ви б хотіли зробити перед смертю (і це не означає, що такий список потрібен тільки тим, хто збирається вмирати).

Не дозволяйте повсякденним дрібницях заважати вам жити по-справжньому. Напишіть все, що ви хочете спробувати протягом життя. Коли ви зробите щось з цього списку, закреслює пункти один за іншим. Ви виявите, що ваше життя дійсно стає щасливішим.

10. Запитайте себе, чи подобається вам ваше життя

Іноді наше життя йде в тому ж темпі, що і ми, а іноді воно крутиться навколо нас. Регулярно запитуйте себе, чи подобається вам ваше життя, чи є у вас можливість поміняти те, що заважає посправжньому насолоджуватися кожним днем. Життя одне, тому живіть так, як мрієте.