Космічне агентство NASA провело семінар в Г’юстоні, на якому було оголошено про старт нового проекту – пошук техносигналів у космосі. Такі сигнали, на думку вчених, повинні бути ознакою існування розумного життя за межами Землі і Сонячної системи, пише Science Alert.

На семінарі вчені NASA виклали поточний стан науки в сфері виявлення техносигналів, описали найбільш перспективні напрямки досліджень.

«Я радий оголосити, що NASA робить нові кроки для вивчення способів пошуків позаземних цивілізацій. Досить просунутих і здатних створювати знаки або сигнали, які дозволять нам зробити висновок про існування технологічної життя» — Томас Зурбухен, помічник адміністратора NASA

Техносигнали включають лазерні випромінювання, ознаки масивних мегаструктур, таких як Сфери Дайсона або сильно забруднені атмосфери. Вчені також згадували про виявлення мегаполісів на інших планетах через їх тепловий підпис і виявлення супутників, що обертаються навколо інших планет. Але в кожному з цих випадків будь-які техносигнали, швидше за все, потребують деяких більш просунутих методів стеження.

За словами дослідників, у квітні 2018 року в Конгресі США висловили зацікавленість в тому, щоб NASA підтримало науковий пошук техносигналів. Конгрес закликав NASA шукати на деяких з нещодавно виявлених екзопланет докази існування цивілізацій.

Фото: YouTube

Також буде цікаво:   Японська мода