Криптовалюта по своїй суті є віртуальними грішми, правда у неї відсутнє вираження в фізичному плані. Як і кожна валюта, в електронної її версії є одиниця, яка називається coin. Це є англійське слово і означає воно “монета”. Якщо користувач хоче більше дізнатись інформації, тоді йому необхідно звернутись до бінанс – це біржа криптовалюти, яка на сьогоднішній день є однією з найбільших за обсягом торгів.

Що означає криптовалюта? Від англійського “cryptocurrency” розшифровується як “crypto – крипто” – слово, що несе значення “щось таємне, приховане, загадкове” та “currency – валюта”. Криптовалюти захищені від підробки та дублювання, а їх кількість та емісія можуть бути обмежені чи ні. Наприклад, для найбільшого цифрового активу Bitcoin (BTC) максимальна кількість становить 21 млн. монет (тобто ніколи не буде створено більше 21 млн. BTC).

Як працює криптовалюта

Традиційні цифрові активи повністю децентралізовані, тобто немає єдиного органу управління і регулюються ззовні фінансовими установами. Вся інформація про критивалюту зберігається в розподіленому реєстрі, створеному за технологією блокчейн. Подивитися дані про фінансові операції та баланси гаманців може будь-хто. У кожному новому блоці присутні записи та виконані транзакції, комісійний збір та інша службова інформація. Процес створення нових блоків називається майнінгом.

Брати участь у видобуванні монет може будь-хто, хто має потужне обчислювальне обладнання та стабільний інтернет. Потрібно лише налаштувати майнінг-ферму для роботи з конкретною криптосіткою через віддалений сервер.

Захист інформації гарантує криптографічний код. Більшість блокчейн-систем використовують Proof-of-Work (доказ роботи) для захисту від зловживання послугами. Майнери, обробляючи транзакції та створюючи нові блоки, забезпечують функціонування мережі та отримують за це нагороду криптомонетами.

Різновиди криптовалют та їх курс на сьогодні

Які бувають криптовалюти та скільки їх всього? За даними ресурсу Coinmarketcap на сьогоднішній день їх існує 5835 одиниць Загальна ринкова капіталізація віртуальних активів становить $1.55 трильйона, приблизно 75% цієї суми припадає на 20 найбільших блокчейн-проектів.

Навіщо потрібна криптовалюта? Крипт має багато корисних функцій. Досить більшість токенів служить на оплату послуг у певної мережі, не продається на біржах, і становить цінності для інвесторів. Інші монети можна використовувати як об’єкти інвестування. Крипта – це платіжний засіб, і актив для торгів на біржі, також з допомогою цифрових активів можна отримувати прибуток від стекінгу тощо.

Також буде цікаво:   Купить квартиру в Киеве