Немає сенсу переказувати сюжет, багато хто його і так знає, якщо не по самому роману, то по його не менш відомій екранізації. Навіть, якщо і почати це робити, то від спойлерів буде неможливо втриматися, як мені здається. “Три товариші” – книга на століття і вона буде актуальна в усі часи. Розумію, що пишу те, що і так давним давно відомо для всіх, але все таки скажу, що у ній щось вічне, що завжди присутнє в житті, але для багатьох людей так і залишається чимось невловимим, тим, у що складно повірити – справжня дружба і не менш справжня любов. Цей роман підкуповує своєю пронизливою щирістю, в ньому немає ні грама фальші, будь-якої награності та іншого. Навіть кінцівка, як би вона не засмучувала читача, та, яка повинна бути, тому що світ не ідеальний і в ньому дуже рідко буває так, як нам цього хочеться.

10 кращих цитат з роману “Три товариші” Еріх Марія Ремарк:

1. … Ніколи, ніколи і ще раз ніколи ти не опинишся смішним в очах жінки, якщо зробиш щось заради неї. Нехай це навіть буде самим безглуздим фарсом. Роби все, що хочеш, – стій на голові, неси нісенітницю, хвалився, як павич, співай під її вікном. Не роби лише одного – не будь з нею діловим, розумним.

2. Меланхоліком стаєш, коли міркуєш про життя, а циніком – коли бачиш, що робить з неї більшість людей.

3. Тільки не приймати нічого близько до серця. Адже те, що приймеш, хочеться втримати. А утримати не можна нічого.

4. Ти хочеш знати, як бути, якщо ти зробив щось не так? Відповідаю, дитинко: ніколи не проси пробачення. Нічого не говори. Посилай квіти. Без листів. Тільки квіти. Вони покривають все. Навіть могили.

5. У неї було двоє друзів. Один любив її і приносив їй квіти. Іншого любила вона і давала йому гроші.

6. Найгірше, коли потрібно чекати і не можеш нічого зробити. Від цього можна збожеволіти.

7. Самотність легше, коли не любиш.

8. Жінка не повинна говорити чоловікові про те, що любить його. Про це нехай говорять її сяючі, щасливі очі. Вони красномовніше за слова.

9. Важко знайти слова, коли дійсно є, що сказати.

10. … Хто самотній, той не буде покинуть.

Також буде цікаво:   Що почитати: 16 надихаючих біографій