Кераміческая черепиця – це один з найвідоміших покрівельних матеріалів, що витримав, поряд з міддю, випробування часом.
Керамічна черепиця в будівництві будинків використовується понад 4000 років. Першими в Європі гончарне ремесло для покриття покрівлі застосували греки, потім цю технологію підхопили і вдосконалили римляни. Протягом століть в Європі виробництво керамічної черепиці постійно вдосконалювалося. Що почалося з трудомісткого, ручного штучного виробництва, на сьогоднішній день це сучасне автоматизоване виробництво практично не використовує ручну працю. В Україні технології виробництва черепиці, на жаль, втрачені, і на сьогоднішній день немає жодного виробника. Вся керамічна черепиця, в Україну імпортується з країн Євросоюзу, таких як Чехія, Словаччина, Румунія, Болгарія, Австрія, Італія, Франція, Польща, Німеччина і т.д.

Виробництво черепиці розташовують зазвичай поблизу кар’єру де добувають глину основний компонент для виготовлення черепиці. Добуту глину очищують від домішок і подрібнюють. Потім глину змішують з водою, формують і обпалюють. Фактично в черепиці з’єднані 3 природні стихії земля, вогонь, вода. Натуральний колір цегляно-червоний, черепиці надають оксиди заліза, що містяться в глині. Колір черепиці у кожного виробника може відрізнятися це пов’язано з тим, що в різних кар’єрах колір і склад глини різний. Для виготовлення керамічної черепиці використовують легко сплавні глини, які на відміну від глин, які йдуть на виробництво цегли, більш жирні. Випал черепиці енергоємний процес, тому ціна черепиці безпосередньо залежить від вартості енергоресурсів. Вага квадратного метра черепиці в залежності від форми коливається від 39-60 кг, тому черепицю невигідно транспортувати на далекі відстані і будь-який виробник близько 80% своєї продукції реалізує на місцевому ринку.

Кольори керамічної черепиці

Натуральний колір керамічної черепиці, цегляно-червоний пов’язаний з вмістом в черепиці оксидів заліза. Згодом керамічна черепиця трохи темніє і покривається патиною. Для додання черепиці інших кольорів і відтінків використовують метод ангобірованія і глазурування, неоднорідний колір (ефект зістареної) черепиці надають шляхом часткового ангобірованія, або шляхом посипання мінералами перед випалюванням черепиці.

Види керамічної черепиці

  • Ангоб-це спеціальна порошкоподібна глина, змішана з натуральними оксидами металів і мінералами. Ангобірованіє черепиці виробляють шляхом нанесення або розпилення ангоба на поверхню черепиці перед випалюванням. Потім при температурі від 900 до 1100 С черепицю обпалюють. Залежно, які оксиди металів використовують, домагаються різних кольорів ангобірованной черепиці. Внаслідок вмісту оксидів металів в Ангоба черепиця з часом не темніє, і зберігає свої початкові естетичні властивості.
  • Глазур – це складне комплексне склоподібне покриття додає черепиці блиск. Колір глазурі, так само як і ангоба, визначається складом оксидів металів. Глазурована черепиця внаслідок, слизькій і блискучій поверхні як би вмивається. Крім того глазур не вбирає вологу, ніж захищає поверхню черепиці від намокання.
Також буде цікаво:   Колготки Omsa Attiva

Переваги керамічної черепиці.

Керамічна черепиця один з найбільш довговічних покрівельних матеріалів, її термін служби складає більше 100 років. Вона не накопичує статичної електрики, не іржавіє, не горить, не перегрівається, внаслідок своєї масивності не гримить під час дощу. В мансарді під керамічною черепицею завжди тихо і затишно. В силу штучності матеріалу легко ремонтується. Має найпривабливіші естетичні якості, адже недарма багато покрівельних матеріалів виготовляються «під черепицю»

Недоліки керамічної черепиці.

Основний недолік висока ціна в порівнянні з іншими покрівельними матеріалами. В силу штучності покрівля з черепиці схильна до задування снігу. Усувається шляхом більш ретельного монтажу покрівельного пирога, проклейка супер дифузійної мембрани, гідроізолюючі прокладки під контр рейку і ін.

Монтаж черепиці.

В силу штучності черепиці, процес монтажу більш складний і трудомісткий. Тому монтаж слід довіряти професіоналам які мають досвід роботи з матеріалом. Керамічна черепиця приблизно 9-14 разів важче металочерепиці і в 4 рази важче бітумної черепиці, тому особливу увагу приділити якості виготовлення кроквяної частини. При розрахунку навантаження на крокви враховується не тільки власну вагу покрівельного покриття, але і снігове і вітрове навантаження близько 240 кг / кв. м, тому посилення крокв, в порівнянні з іншими покрівельними матеріалами, потрібно всього на 20% більше.