Ця підбірка, не є загальними рекомендаціями для прочитання даних книг. Просто ці люди, у певний час, зацікавили мене як особистій. Біографії яких, принесли свою краплю змін в моє життя, а також невід’ємну історичну важливість.

«Лінкольн»,  Сендберг Карл

Ім’я видатного державного діяча, президента США Авраама Лінкольна вже більше ста років справедливо пов’язується з кращими демократичними традиціями американського народу. Його життя саме по собі представляє захоплюючий роман. Безграмотний дроворуб, сплавник лісу, він здобуває знання, стає найбільшим політичним діячем, виступаючи захисником інтересів бідних фермерів і негрів-рабів.

Біографія Лінкольна, написана видатним американським поетом Карлом Сендбергом і перекладена майже на всі мови світу, вважається однією з видатних літературних біографій. Шірено використовуючи документи і спогади сучасників, Сендберг відтворює образ людини сильної, наполегливої, з чисто американським грубуватим гумором, відтворює атмосферу політичної боротьби того часу, широко показує військові події.

«Черчилль», Бедарида Франсуа

Політична кар’єра цього видатного британського державного діяча протікала на тлі двох найбільших подій XX століття – Першої та Другої світових воєн, які і визначили його долю, все його життя. Три чверті століття тривала політична діяльність Черчілля, пізнав і блискучі злети, і катастрофічні падіння. Але його зоряний час припадає на важкий період людської історії – Другу світову війну, коли, отримавши посаду прем’єр-міністра, він закликав свою націю об’єднатися на боротьбу з гітлерівською Німеччиною і став ініціатором союзницької коаліції – Великобританія – СРСР – США, що завершився великою Перемогою.

Автор книги Франсуа Бедарида – французький історик, фахівець з англійської історії, засновник Інституту сучасної історії. На великій документальній основі він описує біографію Черчилля, залучаючи читача ясною, доступною мовою і безсумнівним прагненням до об’єктивності викладу.

«Стів Джобс», Уолтер Айзексон

В основу книги Уолтера Айзексона «Стів Джобс» лягли бесіди з самим Стівом Джобсом, а також з його родичами, друзями, ворогами, суперниками і колегами. Джобс ніяк не контролював автора. Він відверто відповідав на всі питання і чекав такої ж чесності від інших. Це розповідь про життя, повної падінь і злетів, про сильну людину і талановитого бізнесмена, який одним з перших зрозумів: щоб домогтися успіху в XXI столітті, потрібно з’єднати креативність і технології. Книга вийшла в США у жовтні 2011 року і відразу стала першою в рейтингу amazon.com.

«Ілон Маск: Tesla, SpaceX і дорога в майбутнє», Ешлі Венс

Ілон Маск – один з найбільш екстравагантних людей нашого часу. Багато хто вважав би його божевільним, але успіхи SpaceX, Tesla Motors і інших його проектів не дають цього зробити. Як він зміг цього досягти і переконати весь світ у своїй правоті?

Також буде цікаво:   Що почитати англійською: 16 захоплюючих книг для початківців

Книга Ешлі Венса – дослідження особистості геніального інженера з дитинства і до сьогоднішнього дня. Чим живе винахідник, скільки годин на тиждень приділяє дружині і як створює свої футуристичні проекти – вся інформація отримана журналістом з перших рук.

«Бенджамін Франклін. Біографія» Айзексон Уолтер

Захоплююча біографія одного з батьків-засновників американської держави, розповідь про життя і формування особистості, поглядів і політичних переконань великого вченого, дипломата, винахідника, політика. Це чудове історичне полотно, створене на основі особистих записів, листів Франкліна, а також численних свідчень його сучасників.

«Моє життя, мої досягнення», Генрі Форд

У своїй автобіографії Генрі Форд розкриває секрети своєї успішної кар’єри і бізнесу.