Карти світу, які ми бачимо з дитинства – особливо ті, що нам показують ще в школі, – формують наше уявлення про те, як влаштований світ. У цьому не було б нічого поганого, якби ми не забували, що плоска карта – всього лише умовне і спотворене відображення круглого світу.

Однак багато хто з нас переносить засвоєні через карту стереотипи на особисте ставлення до реального світу. Ми починаємо вірити, що є країни, які грають в світі домінуючу роль, знаходяться в його центрі, а є ті, які грають роль підпорядковану, знаходяться на периферії.

Як буде видно нижче, в різних країнах – Україні, Європі, США, Китаї, Австралії, Чилі, Південній Африці – карти світу дуже сильно відрізняються. Все Залежить від того, что Виберіть автор карти в Кожній з Наступний трьох умов: 1) як центруваті карту относительно Заходу и Відразу; 2) як центруваті карту относительно Півночі и Півдня; 3) який метод проекції використовуват.

Карта України

В Україні на географічній карті вісь світу центрується щодо заходу і сходу і пролягає через Київ. Виходить, що Австралія, Північна і Південна Америки знаходяться на периферії, а тихий Океан не розцінюється за єдиний простір.

Карта Європи

На картах Європи світова вісь перетинає Лондон, тому Австралія з Америками теж показані на периферії, а Тихий океан не виглядає цілісним. Екватор зміщений до нижньої половини карти, через що Африка, Австралія і Південна Америка здаються набагато менше в порівнянні з Північною Америкою і Євразією.

Карта США

Тут вісь світу проходить вже через Сполучені Штати, і виходить, що Америка виглядає як «островів», який на заході омивається Тихим океаном, а на сході Атлантичним. Подібно європейським картками, екватор тут також розташований в нижній половині карти і візуально збільшує розміри Євразії і Північної Америки. Крім того, американцям стає складніше сприймати Росію, Китай та Індію, оскільки вони розділені на дві половини: одна – на заході, інша – на сході.

Карта Китая

У китайській варіації їх країна на карті розташована на західному березі Тихого океану. Виходить, що цей океан омиває всі континенти за винятком Євразії і Африки, вони виведені на периферію світу.

Карта Австралії

На австралійській карті світу вертикальну вісь проводять через Австралію, таким чином вона виявляється в центрі, а карту перевертають на 180 градусів. Як і США, материк стає островом, розташованим між Індійським, Тихим і Південним океанами. Антарктика, яку на всіх інших картах поміщають в самий низ, тут починає грати більш важливу роль, оскільки виявляється зверху.

Також буде цікаво:   Узнавайте праздники на сайте segodnyaprazdnik com ua

Карта Південної Африки

ПАР теж з нижньої частини карти зсувається в верхню, створюючи видимість її домінуючого положення по відношенню до інших країн. Тут Південна Африка зображується як півострів, що омивається Атлантичним і Індійським океанами. Росія і тихоокеанський регіон виведені на периферію світу.

Карта Чилі

Чилійці свою карту світу теж перевернули і вивели себе на домінуючі позиції. Таким чином, Тихий океан зображується в самому центрі карти і дає непогану можливість чилійській політиці вивести країну в число найважливіших ділових центрів Тихоокеанського регіону. Європа і Африка на цій карті світу також йдуть на периферію.