Через стрімке поширення коронавіруса повсюдно спостерігається нестача антисептика. В такому випадку багато хто почав робити його його з міцного алкоголю – наприклад, з горілки. Але не поспішайте. За словами вчених, це не найкращий інгредієнт.

Так, алкоголь здатний вбити бактерії і віруси. Він робить це, руйнуючи структуру білка в них (такий процес називається денатурацією). Але для того, щоб вона відбулася, вміст спирту в рідини повинна становити мінімум 60%.

Горілка містить всього 40% спирту. У підсумку ви просто витратите напій даремно і не захистите себе.

Однак це не означає, що пора починати користуватися 96-процентним медичним спиртом з аптеки. Як це не дивно, він теж не підходить в якості готового антисептика. Денатурація білка відбувається ефективніше, коли в спирт додана невелика кількість води. У чистому вигляді він занадто швидко випаровується і не встигає знищити бактерії і віруси.

Крім того, спирт швидко висушить шкіру рук і викличе роздратування. Обробляти роздратовану шкіру неприємно, а значить, ви з великою ймовірністю станете робити це рідше. До того ж, якщо на шкірі з’являться тріщинки, ризик заразитися тільки виросте. До складу магазинних антисептиків додають пом’якшувальні засоби спеціально, щоб боротися з цією проблемою.

У домашній варіант теж потрібно ввести пом’якшуючі інгредієнти – підійдуть гліцерин і гель алое.

Також буде цікаво:   Дитяча косметика