Згідно з новим дослідженням Колумбійського університету, дві третини випадків зараження COVID-19 можуть виходити від людей, які не виявляли жодних симптомів захворювання. Для цього створили математичну модель, в яку завантажили дані про пересування людей по країні.

Вони виявили, що до моменту, коли влада закрила Ухань, приблизно 6-7 випадків зараження залишилися незафіксованими – і саме вони стали відповідальними за зараження значної частини регіону.

Співавтор дослідження і професор Колумбійського університету Джефрі Шаман на основі попередніх досліджень вважає, що ці випадки були упущені через те, що у багатьох людей хвороба протікає без симптомів – або майже без них. Це зайвий раз підтверджує, що тотальне тестування необхідно навіть для тих, хто вважає себе здоровим.

Telegram-канал, де публікують свіжу інформацію про профілактику коронавіруса і боротьбу з ним. Підпишіться!

Після того, як Китай заборонив переміщення і почав масове тестування громадян, вони змогли зафіксувати більшість випадків зараження. Але, на думку доктора Шамана, заборона на переміщення в інших країнах менш надійніша, а тестування – менш доступне. Це дозволяє припустити, що реальна кількість хворих в 5-10 разів перевищує офіційне. При гіршому розкладі це може означати 1,5 млн заражених вже зараз.

«Ми знаємо, що це тільки верхівка айсберга. Питання лише в тому, наскільки глибоко насправді занурений цей айсберг. Ми не можемо назвати точну цифру, але якщо ви не живете в місці, де влада активно шукає заражених і тестують всіх, кого можливо, то більшість випадків залишиться непоміченими».

Таким чином, масове тестування необхідно, щоб зупинити передачу вірусу від тих, хто сам не знає, що захворів. Це також підтверджує необхідність триматися на відстані від інших людей – і, по можливості, залишатися вдома.

Департамент охорони здоров’я Нью-Йорка опублікував в офіційному Твіттері попередження: «Всі жителі Нью-Йорка повинні діяти так, немов вони вже контактували з хворими коронавірусом». І, з огляду на нові дані, то ж можна сказати і для жителя будь-якого міста світу.

Також буде цікаво:   10 найкращих фільмів десятиліття − рейтинг Esquire