Вчені вже давно обговорюють максимальну тривалість людського життя. Дослідження, результати якого опублікували в науковому журналі The Royal Society, показало, що люди здатні прожити як мінімум до 130 років, але в теорії термін життя і зовсім не має меж.

Аналізуючи дані 1 100 супердовгожителів (людей старше 110 років) з 13 різних країн, а також інформація про всіх людей старше 105 років, що жили в Італії в період з 2009 по 2015 рік, автори дослідження з’ясували, що хоча з віком ризик смерті зростає, він виходить на плато у віці 105-110 років. З цього часу ризик стабільно становить 50/50.

Якщо екстраполювати результати цього дослідження, виходить, що в теорії тривалість людського життя не має меж.

Однак, навіть якщо людина і зможе дожити до 130 років або навіть довше, шанси подібного вкрай малі. Але припустимо, що вам це дійсно вдалося. Після цього шанси відзначити 130-річний ювілей рівні «приблизно один до мільйона», – зазначає Ентоні Девісон, один із співавторів дослідження.

Хоча в наступному столітті ми, ймовірно, побачимо, що 110 років досягне більше людей, шанс того, що хтось після цього переступить позначку в 130, залишається одним на мільйон. На даний момент найстарішою людиною в світі є Кане Танака, супердовгожитель з Японії, якій 118 років, і вже в 2033 році вона може відсвяткувати своє 130-річчя.

На даний момент рекорд людського довголіття належить француженці Жанні Кальман, яка померла в 1997 році у віці 122 років. Її справжній вік був предметом суперечок через побоювання про можливе шахрайство, але в 2019 році кілька експертів заявили, що аналіз доказів підтвердив її вік.

Також буде цікаво:   Що таке стрес, і як з ним боротися?