Ми нервуємо, вибираючи своє фото, адже перше враження може вирішити, зав’яжуться у нас відносини з людиною або отримаємо ми роботу. Однак вчені встановили, що краще довірити вибір незнайомцю, і ось чому.

Дослідники провели експерімент: вибрали 102 студента і зібрали фотографії з їх профілів у Facebook. Молодих людей попросили оцінити власні фото в балах від 1 до 10 за наступними критеріями: привабливість, надійність, владність, впевненість і компетентність. Потім 160 учасників, не знайомих з першою групою, оцінили ті ж фотографії за тими ж критеріями. Оцінки не збіглися. Фотографії, які студенти вважали своїми найвдалішими, у другої групи отримали нижчу оцінку.

Такий результат здивував учених. Вони очікували, що учасникам легше буде вибрати власні вдалі знімки, але виявилося, що це не так. Цікаво, що деякі сайти знайомств вже помітили і врахували цей феномен. Наприклад, Tinder недавно почав використовувати алгоритм, що вибирає основне фото профілю, грунтуючись на кількості отриманих правих свайпів.

Так чому ж ми не можемо вибрати гарну фотографію самих себе, адже ми все життя бачимо своє обличчя в дзеркалі?

Ми бачимо те, про що інші не знають.

По-перше, наші знання про себе спотворюють наше сприйняття, коли ми намагаємося інтерпретувати своє вираження особи. Наприклад, ви знаєте, що ви надійна людина, тому і на своїй фотографії ви автоматично бачите себе таким.

Крім того, на наше сприйняття впливає ефект ілюзорної переваги. Яка полягає в тому, що ми завжди оцінюємо себе вище, ніж інших людей.

Є і ще один аспект. Ми вже сприймаємо себе певним чином до того, як подивилися на фотографію. Тому складно відрізнити, що ми насправді оцінюємо: власні якості або якості людини на фотографії.

Ви бачите десяток фотографій однієї людини, а для тих, хто вас не знає, кожна фотографія розповідає власну історію.

Також буде цікаво:   Ядерний удар: як підготуватися, щоб вижити