Ризики неоднозначні, і це пов’язано з тим, що про Уханьський коронавірус (він же – 2019 nCoV), незважаючи на новинний бум, точних і остаточних даних не так вже й багато. Інформація оновлюється кожен день.

Що ми зараз знаємо про коронавіруси 2019 nCoV

Ось всі дані, які можуть бути важливі в контексті отримання посилок.

1. Коронавірус передається в тому числі контактно-побутовим шляхом

Як і інші респіраторні інфекції, 2019 nCoV, поширюється повітряно-крапельним шляхом – при кашлі зараженої людини. Передбачається, що зараження відбувається при тісних контактах. А їх, як правило, визначають так: спілкування на відстані менше метра з інфікованою людиною, поцілунки і обійми, прямі фізичні контакти. Спільна прогулянка на відкритому повітрі або коротке перебування в одній кімнаті.

Але не виключений і контактно-побутовий шлях передачі. Непряме підтвердження цього – костюми біологічного захисту, в яких, якщо судити за існуючими відео з Китаю, медики і рятувальники проводять ізоляцію хворих. Інші підтвердження – рекомендації американського Центру з контролю і профілактики захворювань (CDC) і Всесвітньої організації охорони здоров’я, говорять ось що:

  • Регулярно і ретельно мити руки з милом і водою не менше 20 секунд або користуватися дезинфікуючим засобом для рук на спиртовій основі.
  • Уникати спільного використання предметів домашнього вжитку – посуду, рушників, постільної білизни – з людиною, у якої є підозра на вірусну інфекцію.
  • Щодня і ретельно очищати всі поверхні з високим ступенем торкання, такі як прилавки, стільниці, дверні ручки, сантехніку, телефони, клавіатури, планшети.

Такі рекомендації пов’язані з тим, що вірус, що вивільнився, наприклад, при чханні, може осідати на оточуючих поверхнях і деякий час залишатися заразним. Ви торкнулися зараженого поручня в громадському транспорті, потім тією ж рукою провели по роті, носі або очам – і інфекція отримала можливість проникнути у вашому тіло.

Ступінь заразності 2019 nCoV, в тому числі його здатність передаватися контактно-побутовим шляхом, поки не зовсім ясна.

Якщо судити по близьким родичам Уханьского коронавіруса – атипової пневмонії (SARS) і близькосхідного респіраторного синдрому (MERS) – поширення зарази відбувається в основному не контактно-побутовим, а повітряно-крапельним шляхом при особистому спілкуванні з вже хворою людиною.

2. Уханьський вірус навряд чи здатний довго жити поза тілом людини

Інформації про те, як довго 2019 nCoV зберігає життєздатність на відкритих поверхнях, поки немає. Але, як правило, віруси не живуть довго поза тілом людини. Найближча рідня 2019 nCoV – коронавірус SARS-CoV, збудник атипової пневмонії, зберігає заразність протягом декількох днів. Звичайний грип 48 годин. ВІЛ гине протягом декількох годин.

Також буде цікаво:   Чому сохнуть і тріскаються губи і що з цим робити

Швидше за все, Уханьський коронавірус не вибивається з цього ряду.

Чи можна заразитися коронавірусом від посилки з AliExpress

Виходячи з перерахованих вище даних – немає. Навіть якщо вірус якимось чином виявиться «запечатаний» в посилці, він загине протягом декількох годин. Максимум – декількох діб.

Це той рідкісний випадок, коли чим довше їде посилка з AliExpress, тим краще.

Додаткові фактори:

  • ВОЗ не обмежує торгівлю з Китаєм.
  • Пошта Китаю повідомляє, що з метою забезпечення безпеки проводить обов’язкову дезінфекцію поштових відправлень і транспортних засобів з Ухань і в місцевих центрах обробки замовлень.
  • Представники AliExpress наполягають на тому, що посилки з Китаю абсолютно безпечні.

Загалом, з актуальної інформації, посилки безпечні. Так що балуйте себе шопінгом: є дані, що радість підвищує імунітет і робить організм більш стійким перед вірусною атакою.

Якщо все-таки переживаєте, обробіть отримані речі: помийте їх, продезінфікуйте спиртовим розчином, одяг виперіть. Втім, ці гігієнічні правила варто дотримуватися завжди, а не тільки в розпал вірусних епідемій.