У цій статті щури розглядаються, як гризуни – шкідники, які завдають найбільшої шкоди людині – як щодо здоров’я, так і в економічному секторі. І разом з тим це дуже цікаві тварини з дивовижними вміннями пристосовуватися практично до будь-яких умов існування, завдяки їх кмітливості. Значення щурів сильно недооцінене в Україні, а зростання їх чисельності має діаметрально протилежне значення їх недооцінки в Києві, Одесі та Дніпропетровську. Більшість авторів, а їх дуже мало, акцентують увагу переважно на тому величезному шкоду, яку приносять щури людям, дають поради, як краще і швидше позбутися цих набридливих нахлібників. Мало у кого щури викликають симпатію. Нам хотілося не тільки познайомити читачів біологією синантропних гризунів, але й викликати інтерес до цих тварин, розповісти про їх спосіб життя, особливостям поведінки, «розумовою» здібностям. Ви запитаєте навіщо?

Їм сприяє мор, голод, війна, повінь і нашестя.

– Підступне істота володіє силами людського розуму, володіє таємницями підземель, де і ховається.

У цьому місці ви можете дізнатися більше pestro.com.ua.

Проблема щурів і ефективної боротьби з ними повинна перебуває в центрі уваги на рівні безпеки держави. (Конституція України: Закон про санітарне та епідемічне благополуччя населення). Наші стандарти проведення профілактичних і винищувальних заходів спираються на досвід отриманий 50 років тому, який, як морально, так і технічно застарілий. Правильніше було б сказати: «Механізм не працює через поломки деталі, а нова відсутня»! У нас немає наукового базису підкріпленими дослідженнями для перегляду традиційних принципів застосування методів і засобів дератизації та дезінсекції.

У всесвітній історії залишився істотно – сумний відбиток від давно минулих днів, коли міста спустошувалися, а населення країн зменшувалися на мільйони. Це була чума, і щури разом з щурячими блохами, зіграли в епідеміях істотну роль, як переносники збудників.

Людина усвідомила, що пацюки є найбільш небезпечним ворогом, використання родентицидів та інсектицидів, зробило можливим припинити чуму до 1940-м рокам.

Проте «чорна смерть» досі має природні ендемічні вогнища в ряді країн на різних континентах. Частота захворюваності людей носить циклічний характер, зростання несподівано слід за перервою в кілька років.

Крім наводить жах чуми щури переносять також збудників багатьох інших небезпечних хвороб і є господарями паразитів.

Також буде цікаво:   Как выбрать мини-печь