Вчені виявили на орбіті Юпітера 12 раніше не помічених місяців, що збільшує кількість супутників газового гіганта до 92. Це більше, ніж у Сатурна, який супроводжує 83 небесні тіла.

На пошук нових 12 супутників пішло два роки. 9 цих місяців знаходяться в далеких скупченнях місяців, які обертаються навколо Юпітера ретроградно (тобто, у напрямку, протилежному до обертання внутрішніх місяців). На один оберт навколо планети їм потрібно близько 550 днів. Інші 3 знаходяться між ближніми галілеєвими супутниками (Іо, Європа, Ганімед і Каллісто) та далекими ретроградними місяцями. Їм на повний оборот потрібно не менше ніж 340 днів.

Нові супутники надто маленькі, щоб заслужити повноцінні імена. Вчені вважають, що це уламки більших місяців, які розбилися на шматки мільйонів років тому після зіткнення з іншими об’єктами.

Насправді і в Юпітера, і в Сатурна, швидше за все, місяців ще більше, але їхній пошук — складне завдання для астрономів. Дрібні супутники, яких не вдалося досі засікти, ймовірно, можна побачити тільки за допомогою надзвичайно потужних телескопів. Але така техніка не дає досить широкого поля зору, щоб охопити всю систему Юпітера. У той же час, сильне свічення, яке випускає Юпітер, лише ускладнює ситуацію.

Також буде цікаво:   Куди можуть подорожувати українці: дивіться перелік країн