Деякі люди розглядають сон, як необхідність, як чергову справу в списку, про який не треба нагадувати. Щоб висипатися, треба змінити саме ставлення до сну, «закохатися в сон», і є люди, які це зробили.

Ви знаєте, що сон важливий, і ви знаєте правила, яких слід дотримуватися, щоб вам вистачало сну: ніякого кави, забрати телевізор і ноут зі спальні . Але такі прості «можна» і «не можна» навіть дивно застосовувати до чудової речі під назвою сон.

«Люди дивляться на сон, як на чергове рутинне заняття, як чистити зуби, наприклад», — каже Рубін Найман, фахівець зі сну і доцент медицини в центрі Арізони Університету інтегральної медицини. — Для сучасних людей це ніби боргу, по 7-9 годин відключатися від реальності, вони сприймають сон, як апендикс, як щось марне в сучасному світі ».

Але деякі люди переглянули своє ставлення до сну. «Коли ми закохалися в сон, він став пріоритетним заняттям, — розповідає Найман. — Піти вчасно з вечірки, відірватися ввечері від комп’ютера — все це більше не створювало проблем ».

Ось сім секретів від людей, які змогли перетворити сон в справжнє задоволення. Може бути, у вас теж вийде полюбити сон.

1. Вони цінують свої сни

Під час фази швидкого сну, або REM-фази, наш мозок збирає ідеї та думки разом в такому ключі, який ніколи не прийшов би в голову в свідомому стані. «Уміння бачити сни має величезне значення для пам’яті і творчості», — говорить Найман.

«Закохані в сон» намагаються усвідомлювати свої сни і запам’ятовувати їх. При цьому не обов’язково розгадувати сновидіння, хоча це захоплююче заняття, яке може наштовхнути на цікаві думки. Вони пам’ятають, що сновидіння багатозначні і відображають наше підсвідомість, і це вже серйозна причина цінувати свої сни.

2. У них два часу для сну

Перший час для сну — це час, коли людина заспокоюється, прибирає від себе все подразники. Друге — коли вимикається світло і людина дійсно лягає в ліжко з метою заснути.

Так що, чим більше ви зробили за день, і чим активніше він пройшов, тим більше часу вам потрібно для того, щоб з бурхливої ​​діяльності налаштуватися на сон.

Поступово заспокоюватися, ставати сонним, відчувати м’яку тяжкість, яка притискає тебе до ліжка і піддаватися їй, зсковзуючи в сон. Це дійсно приємно.

3. У них є два часу для підйому

Ні, це не означає, що любителів поспати треба силою стягувати з ліжка, щоб він нарешті піднявся. Просто такі люди цінують стан ранкової дрімоти і не проти затриматися в ній довше.

Цей стан — незвичайна суміш сну, фантазії і неспання, в якому будь-які зовнішні подразники залишають відбиток на образах сну.

Також буде цікаво:   Поради, які продовжать вам життя

Якщо ви, як багато інших людей, не можете прокидатися без будильника, поставте на нього таку мелодію, щоб вона будила вас повільно і обережно, або навіть два рази через певний проміжок часу.

Крім того, в стані ранкової дрімоти ви зможете краще згадати сни.

4. Вони дійсно втомлюються

Ліза Меркурио, співзасновник мережі The Bedtime Network, розповіла про те, як фізична активність допомагає їй відмінно висипатися. Ліза бере участь в марафонах, дійсно втомлюється, пробігаючи кілька миль, і каже, що її можна назвати «закоханої в сон».

Вона стверджує, що втома саме на рівні фізичного тіла — це відмінний стимулятор сну. Крім того, фізична активність допомагає заспокоїти уявний бардак, який часто заважає заснути.

5. Вони вибирають правильні засоби для сну

Замість того щоб ковтати ліки або заспокійливі, «закохані в сон» споживають мелатонін, аналог природного гормону, важливого для сну.

Наш організм сильно залежить від рівня освітлення, а оскільки ми не завжди можемо дозволити собі перед сном і під час сну перебувати в темряві, прийом мелатоніну допомагає організму зрозуміти, що пора засипати.

6. Вони прощають собі безсонні ночі

Не завжди виходить слідувати всім розпорядженням, які забезпечують відмінний сон, і у кожного трапляються зриви. Чашка кави ввечері, цікавий фільм на планшеті, пізню вечерю або нав’язливі, тривожні думки.

Не варто засмучуватися, що так вийшло, ця безсонна ніч не зруйнує ваше життя, а завтра буде сенс лягти раніше або подрімати вдень.

7. Не відмовляються від сну через особистого часу

Головна причина, по якій дорослі люди лягають спати пізніше, ніж хочуть, в тому, що вони намагаються звільнити собі особистий час, відбираючи в годин сну.

Вдень — робота, вечорами — шабашки або робота по дому, часу на улюблені заняття просто не залишається. Ось і доводиться віднімати у себе дві-три години сну просто щоб переглянути свою улюблені сайти, почитати книгу або подивитися фільм, який давно радили.

Якщо ви зміните установку про сон, «закохаєтесь в нього», зміняться і пріоритети, і час для себе ви будете викроювати за рахунок інших справ.

В результаті графік трохи пересунеться, і ви звалитесь в крісло з ноутбуком не в десять вечора, як зазвичай, а о восьмій, і в десять будете вже цілком готові провалитися в царство сновидінь.

Можна навіть завести собі якісь ритуали перед сном. Наприклад, у дітей ритуал перед сном — цікаві історії і обійми. Це відмінно підійде і для дорослих.