8 травня 1945 року було підписано Акт про беззастережну капітуляцію Німецьких збройних сил, що означало припинення бойових дій на всіх фронтах і закінчення Другої світової війни. З нагоди такої події, ми зібрали найцікавіші факти про цю війну.

1. Територія нинішньої України виявилася в епіцентрі війни й постраждала більше, ніж Росія, Німеччина, Франція або Польща. 9 мільйонів чоловік – стільки українців загинуло за період Другої світової війни, половина з яких – мирне населення. Для порівняння, загальні втрати Німеччини – 6 мільйонів життів.

2. Під час Другої світової війни Японія скидала на Китай бомби, заповнені зараженими бубонною чумою блохи. Ця зброя стала причиною епідемії, в результаті якої загинуло від 440 тис. до 500 тис. китайців.

3. Під час Другої світової війни принцеса Єлизавета (нинішня королева Великобританії) служила механіком-водієм санітарного автомобіля. Її служба тривала п’ять місяців.

4. Японський солдат Хіро Онода капітулював через 27 років після закінчення Другої світової війни. Молодший лейтенант військової розвідки японських збройних сил переховувався на острові Лубанг аж до 1974 року, не вірячи в закінчення світового конфлікту і продовжуючи збирати відомості про противника. Він розцінював інформацію про кінець війни як масову дезінформацію з боку ворога і здався тільки після того, як колишній майор Імператорської армії Японії Йосімі Танігуті особисто прибув на Філіппіни і віддав наказ про припинення виконання бойових операцій.

5. Кількість убитих японцями китайців під час Другої світової війни перевищує кількість євреїв, які загинули через Голокост.

6. Під час Другої світової війни Паризька соборна мечеть допомогла євреєм уникнути переслідування німців; тут видавалися підроблені мусульманські свідоцтва про народження.

7. 80% всіх радянських чоловіків, що народилися в 1923 році, загинули під час Другої світової війни.

8. Уїнстон Черчілль програв вибори в 1945 році після перемоги у Другій світовій війні.

9. У 1942 році під час бомбардування Ліверпуля, за наказом фюрера, був в тому числі знищений район, де народився і деякий час жив його племінник – Вільям Патрік Гітлер. У 1939 році Вільям Патрік поїхав з Великобританії в США. У 1944 році він вступив на службу в ВМС США, палаючи ненавистю до свого дядька. Пізніше він змінив прізвище на Стюарт-Хьюстон.

10. Цутому Ямагуті – японець, який пережив обидві атомні бомбардування Японії – Хіросіми і Нагасакі. Чоловік помер в 2010 році від раку шлунка у віці 93 років.

11. Під час Другої світової війни Японія прийняла біженців-євреїв і відхилила протести Німеччини.

12. Під час Голокосту було вбито щонайменше 1,1 млн єврейських дітей.

13. Третина на той час євреїв були вбиті під час Голокосту.

Також буде цікаво:   Японська мода

14. Чехословацький президент Еміль Гаха переніс серцевий напад під час переговорів з Гітлером щодо капітуляції Чехословаччини. Незважаючи на свій важкий стан політик був змушений підписати акт.

15. У жовтні 1941 року румунські війська під контролем нацистської Німеччини вбили понад 50 000 євреїв в Одесі. На сьогоднішній день подія відома під терміном «вбивство євреїв Одеси».

16. Після атаки на Перл-Харбор, Канада оголосила війну Японії навіть раніше, ніж США.

17. Під час Другої світової війни статуетки «Оскара» виготовлялися з гіпсу через дефіцит металу.

18. У період німецької окупації Парижа Адольф Гітлер не зміг потрапити на вершину Ейфелевої вежі, так як привід ліфта був навмисне пошкоджений французами. Фюрер відмовився підніматися пішки.

19. Під час Другої світової війни лікар Євгеніуш Лазовский зі своїм колегою врятували 8 000 євреїв від Голокосту. Вони зімітували епідемію тифу і таким чином зупинили введення німецьких військ в місто.

20. Гітлер планував захопити Москву, вбити всіх жителів і на місці міста створити штучне водоймище.

21. Солдати армії СРСР вбили більше німців під час Сталінградської битви, ніж американці за всю Другу світову війну.

22. Морква не покращує зір. Це помилкове переконання, що розпустили британці щоб приховати від німців інформацію про нові технології, що дозволяють пілотам бачити німецькі бомбардувальники вночі, в роки Другої світової війни.

23. Іспанія дотримувалася нейтралітету у Першій і Другій світових війнах, проте зазнала громадянської війни (1936-1939), в якій загинуло 500 000 чоловік.

24. Під час німецького вторгнення в Польщу, Візну обороняли всього 720 поляків, стримуючи натиск 19-го німецького армійського корпусу, що складався більш ніж з 42 тисяч солдатів, 350 танків і 650 знарядів. Їм вдалося зупинити наступ на три дні.

25. Бразилія була єдиною незалежною країною Латинської Америки, яка прийняла безпосередню участь у військових діях Другої світової війни.

26. Мексика була єдиною країною, яка виступила проти німецької анексії Австрії в 1938 році прямо перед початком Другої світової війни.

27. Під час Другої світової війни 2 мільйони німецьких жінок у віці від 13 до 70 років були зґвалтовані солдатами Червоної Армії.

28. У Другій світовій війні США і Нова Зеландія секретно тестували 3 700 бомб, що викликають цунамі, які призначалися для знищення прибережних міст.

29. У Другій світовій війні загинуло 20% населення Польщі – найвищий показник серед усіх країн.

30. На території нинішньої України фактично було кілька воєн – німецько-польська (1939-45), німецько-радянська (1941-45), німецько-українська (1941 -44), польсько-українська (1942-1947) і радянсько-українська (1939-54).