У поодиноких подорожей є свої плюси. Можна зайнятися чим хочеться і коли хочеться, дізнатися щось нове не тільки про навколишній світ, а й про самого себе. Але якщо подорож довга, то самотність може набриднути.

Згадайте, що найчастіше буває потрібно під час поїздок? Звичайно, Wi-Fi. Так ось, якщо ви зайдете в McDonald’s, якусь кав’ярню або бар, де є Wi-Fi, то напевно зіткнетеся там з іншими мандрівниками.

Природно, заговорювати з незнайомими людьми завжди трохи страшно. Особливо якщо ви сором’язливі по природі. Але подорожі – це як раз відмінна можливість набратися сміливості. Найгірше, що може статися: вас проігнорують або дадуть відповідь грубо. Але більшість людей підуть на контакт, якщо ви проявите щиру зацікавленість.

Знайдіть привід зав’язати розмову

Не бійтесь вести себе як турист

Проявляйте цікавість і задавайте питання, це відмінний спосіб почати невимушену бесіду. Сходіть на групові екскурсії. Найкраще вибирати невеликі тури, що проводяться місцевими жителями. Розпитайте гіда про життя в цьому регіоні і про все, що вам цікаво.

Не бійтеся питати у місцевих, що можна подивитися або куди сходити. Люди зазвичай охоче відповідають на питання, якщо ви доброзичливі.

У той же час остерігайтеся людей, які занадто наполегливо вам щось пропонують і виявляють зайву дружелюбність. Можливо, вони дійсно дуже доброзичливі, але краще перестрахуватися.

Запропонуйте зробити фото

Якщо хочете познайомитися з іншими мандрівниками, розташуйтеся в якомусь популярному туристичному місці. Ви напевно помітите того, хто теж подорожує поодинці і сам намагається сфотографуватися на тлі визначних пам’яток. Запропонуйте допомогти. Після цього легко перейти до обговорення плюсів і мінусів одиночних подорожей. А потім можете запропонувати сходити на екскурсію, відвідати якусь пам’ятку або просто пообідати разом.

Не приховуйте свої інтереси

Напевно у вас є якісь речі, які можуть стати темою для розмови, наприклад книга, яку ви читаєте, або рюкзак з логотипом улюбленої групи. Тримайте їх на увазі, коли хочете привернути увагу. Тільки не забувайте: те, що вважається нормою в одній країні, в іншій може бути недоречним.

Не обов’язково чекати, коли хтось прокоментує ваш смак, можете самі звернути увагу на річ, яка вам сподобалася в іншої людини. Компліменти приємно отримувати всім. Після цього легше буде продовжити розмову. Наприклад, згадайте, що ви погано знаєте місцевість, і попросіть ради.

Висловіть невірне припущення

Спробуйте зробити якесь невинне зауваження, наприклад: «У цьому ресторані найсмачніша локшина в місті». Навіть якщо з вами не погодяться, вам вдасться зав’язати цікаву розмову.

Також буде цікаво:   Названі нудні міста Європи

Люди зазвичай не люблять відповідати на питання, якщо їм здається, що їх допитують. Зате вони люблять поправляти інших і вказувати їм на їх помилки.

Тому коли ви хочете розпочати або продовжити розмову, але не знаєте, що сказати, висловіть яке-небудь припущення, тільки не надто особисте. Не турбуйтеся через те, що ви можете помилитися. Співрозмовник з радістю вас поправить, і розмова зав’яжеться.

Запасіться невеликими подарунками

Купіть якихось незвичайних сувенірів (тільки не банальних магнітів або брелків) або що-небудь їстівне. Такі невеликі подарунки допоможуть встановити більш довірчі відносини і просто порадують ваших нових знайомих.

Знайомтеся в місцях проживання

Хостели

Хостели відмінно підходять тим, хто подорожує поодинці, особливо для коротких поїздок. У них можна заощадити і познайомитися з іншими мандрівниками.

Однак у хостелів є і свої мінуси. Там майже завжди гамірно, вони не дуже підходять для тих, хто працює віддалено. А після тижневого перебування вже втомлюєшся спілкуватися з іншими постояльцями. До того ж найважливіші враження від поїздки все-таки пов’язані зі спілкуванням не з іншими туристами, а з місцевими.

Житло, зняте через Airbnb

Більшість господарів налаштовані дружелюбно, деякі роблять все можливе і неможливе, щоб гість був задоволений, але хтось може попросити з вас грошей за невелику екскурсію по околицях. Обов’язково читайте коментарі та відгуки, перш ніж бронювати житло.

При зустрічі подаруйте господареві якийсь маленький подарунок на знак подяки за гостинність. Це допоможе додатково розташувати його до себе і збільшить ймовірність того, що вас запросять сходити куди-небудь разом.

Запитайте, що господарі люблять їсти, і запропонуйте разом пообідати. Цілком ймовірно, що так незабаром ви познайомитеся не тільки з господарями житла, але і з їх друзями.

Використовуйте соціальні мережі

Якщо ви активні в соціальних мережах, розкажіть про свою поїздку і попросіть порекомендувати, куди можна сходити і з ким зустрітися. Так ви можете познайомитися з друзями своїх друзів в інших країнах. Ще можете пошукати місцеві групи за інтересами в Facebook.