В Україні запустили додаток Chornobyl App, який дозволяє «відвідати» Чорнобиль, не виходячи з дому, пише HB.

Chornobyl App – це віртуальний гід з AR-технологією, який містить:

  • новини, які стосуються Чорнобиля: конкурси фотопроєктів, запуски освітніх та дослідних платформ, нові дослідження про територію Чорнобиля
  • фото, відео та 3D-моделі туристичних об’єктів у Чорнобилі з описами до кожного об’єкта; можна здійснити «прогулянку» зоною відчуження
  • дані про рівень забрудненості території станом на сьогодні та у 1986 році
  • розсекречені документи з архівів КДБ
  • спростування поширених фейків про Чорнобиль

Також є вкладки із екскурсіями у Чорнобиль, фільмами, книгами, картинками та іграми про Чорнобиль, але там поки що немає інформації. Є пояснення, як відвідати зону відчуження з подальшою можливістю купити квиток.

За словами Валерія Коршунова, одного з авторів Chornobyl App, цей застосунок допоможе туристам, які їдуть в Чорнобиль, дізнатися більше, а також тим, хто не має можливості потрапити сюди особисто. Наприклад, школярі, яких цікавить Чорнобиль, але вони не можуть відвідати зону відчуження, поки їм не виповниться 18 років або іноземці, які не можуть приїхати через карантин.

«У застосунку десь 150 матеріалів – це така собі Вікіпедія про Чорнобиль у кишені. Тут є аудіо-гіди, панорами 360, 3d-моделі, елементи доповненої реальності — коли можна буде відсканувати якийсь об’єкт і поставити його собі, умовно кажучи, на стіл», — зазначив Валерій Коршунов.

Скачати додаток можна за посиланнями: для користувачів IOS, для користувачів Android. При підключенні можна обрати українську або англійську мову.

Також буде цікаво:   Чому не потрібно «оптимізувати» систему