У ніч на 26 вересня Юпітер досягне положення, за якого небесне тіло і Сонце знаходяться на протилежних сторонах Землі. Таким чином тіло виходить на продовження лінії “Сонце – Земля”. Планета проходить цей рубіж кожні 13 місяців, що робить її помітнішою в нічному небі, ніж у будь-яку іншу пору року. Однак цього разу Юпітер виявиться ще й у найближчій точці Землі за останні 70 років.

Це відбувається тому, що Земля і Юпітер не обертаються навколо Сонця ідеальним колом — вони проходять один одного на різних відстанях протягом року. Найближчий підхід Юпітера до Землі дуже рідко збігається з опозицією, а це означає, що вид на найбільшу планету Сонячної системи цього року має бути просто неймовірним.

На мінімальній дистанції Юпітер буде приблизно 588 млн км від Землі. Тоді як у найдальшій точці відстань між планетами сягає 967 млн ​​км. Така близькість дозволить спостерігати за газовим гігантом навіть без спеціалізованої техніки.

З хорошим біноклем повинні бути видні смуги (принаймні центральна група) і три або чотири галілейські супутники (місяці). Важливо пам’ятати, що Галілей спостерігав за цими місяцями з оптикою 17 століття. Головне – стабільне кріплення для будь-якої системи, яку ви використовуєте.

Адам Кобельський
астрофізик NASA в Гантсвіллі (США)

За словами Кобельські, ідеальним місцем для огляду буде будь-яка височина у темній та сухій зоні, а спостерігати планету можна буде протягом кількох днів до та після 26 вересня. Юпітер у ці дні буде одним із найяскравіших об’єктів у нічному небі, і види мають бути просто чудовими, додав учений.

Також буде цікаво:   Коефіцієнти та ставки на гру Польща – Аргентина