Масаж одна зі складових медицини. На сьогоднішній день існує чимало видів масажу, детальніше за посиланням kharkiv-palace.phnr.com/massage,  і всі вони призначені для того, щоб допомогти людині розслабитися, повернути втрачені сили і налагодити кровопостачання. До того ж за формою виконання його слід розділити на ручний, тобто на той, що виконується за допомогою рук, і на апаратний, для виконання якого застосовується та чи інша апаратура.

Лікувальний і гігієнічний

Лікувальний масаж при правильному його використанні буквально творить чудеса. Він допомагає прискорити процес одужання і відновлення втрачених функцій. Вважається, що таку процедуру вже ніхто і ніде не застосовує. Але ця думка помилкова. Насправді сьогодні все більше лікарів рекомендують при реабілітації і після стихання гострого процесу пройти цей курс, який в поєднанні з лікувальною фізкультурою допомагає поставити людину на ноги і повернути йому колишні сили і енергію.

Гігієнічний масаж ще допускається називати профілактичним. З його допомогою легко швидко і надійно зміцнити своє здоров’я, підвищити загальний тонус, поліпшити імунні сили, які допомагають боротися з самими різними інфекційними захворюваннями.

Його рекомендується проводити і самостійно, до того ж було б непогано поєднувати його з ранковою гімнастикою або іншими фізичними навантаженнями і обливанням або обтирання, що особливо корисно на перших етапах. А щоб результат отримати якомога швидше, займатися водними обливанням і ранковою гімнастикою необхідно щодня.

Косметичний

Один з видів масажу носить назву косметичний і його описати не так складно. Він необхідний для того, щоб поліпшити стан шкіри обличчя, рук, шиї. Його слід використовувати і як профілактичний засіб проти передчасного старіння і в’янення шкіри.

До косметичного виду належить і антицелюлітний масаж, який користується величезним попитом у представниць прекрасної статі. З його допомогою шкіра набуває пружність, гладкість і шовковистість.

Варто знати, що проводити ці заняття має тільки професіонал, а ось самостійне застосування в даному випадку може тільки нашкодити. Та й наслідки після цього, швидше за все, будуть тільки негативні.

Спортивний

Це спеціально розроблений комплекс, який необхідний кожному спортсмену незалежно від того, чи займається він бігом на довгі дистанції або грає в футбол. Метод допомагає підвищити працездатність і запобігти травми. Сам процес один із способів підготовки для того, щоб організм легше переніс наступні великі навантаження. Сам спортивний масаж можна розділити на 3 категорії:

  • Тренувальний
  • Попередній
  • Відновлювальний
Також буде цікаво:   Для чого потрібні добавки на основі колагену

Тренувальний застосовується сьогодні дуже рідко, а ось відновний користується величезною популярністю, так як він допомагає швидко відновити рухову працездатність, а також для того, щоб швидше зняти втому і стомлення. Найкращий час це через 2 4 години після тривалого тренування, але щоб домогтися насправді хорошого результату, такі сеанси потрібно проводити щодня.

Попередній необхідний для того, щоб максимально підготувати спортсмена до змагань. Виконувати його необхідно на 5 20 хвилин до початку змагань. До того ж такий масаж можна розділити ще на 4 види:

  • Разминочний
  • Тонізуючий
  • Заспокійливий
  • Зігріваючий
  • Точковий і східний

Точковий масаж такий собі різновид голковколювання. Його можна розділити на 3 види. Перший сильний. Він допомагає боротися з болем і знижує тонус напружених м’язів. Середній точковий надає розслабляючу дію і застосовується при дуже багатьох захворюваннях. І, нарешті, слабкий надає стимулюючу дію на групи м’язів.

Які ще види масажів бувають? Не можна не сказати кілька слів про східний тип, який відомий з давніх часів. Він може виконуватися не тільки руками, але і ногами, і при цьому не використовуються ні крему, ні масла, тобто дія виявляється саме на суху шкіру. А самі рухи можуть виконуватися як від країв до центру, так і в протилежному напрямку.

Необхідні види масажу при тому чи іншому патологічному стані або недугу, а також їх характеристика дуже важлива для кожного, так як кожна така процедура має свої показання та протипоказання, і іноді може не підійти людині. Так, дійсно, всі ці процедури допомагають вирішити багато проблем, проте якщо він буде виконуватися не правильно або непрофесійно, то замість користі все це може привести тільки шкоду і навіть загострення основного захворювання.