Здолали негативні думки і переживання, від яких ви ніяк не можете позбутися? Використовуйте підхід «Та пішло воно все!» І насолоджуйтеся життям. Хакуна Матата!

Можливо, формулювання «Та пішло воно все!» звучить досить грубо, але вона ідеально відображає емоційний і смисловий посил, необхідний для проходження до цього підходу. Якщо ці слова ріжуть вам вуха, то можете подумки замінити на щось більш приємне (наприклад «Так забий!»). Виберіть те, що підійде саме вам.

Неважливо, як ви це назвете. Головне – що має на увазі цей підхід.

У чому сенс підходу «Та пішло воно все!»

Почнемо з того, що точно не має відношення до цього підходу. Таке сприйняття життя не означає, що вам потрібно наплювати на себе, на інших людей, на свою кар’єру. Воно не має на увазі, що ви не повинні прагнути до кращого, і не заохочує вас кинути все і здатися. Вам не доведеться піти з роботи, продати все майно і оселитися на безлюдному острові.

Підхід «Та пішло воно все!», навпаки, допомагає бути більш залученим в те, що з вами відбувається. Як? Даний підхід дозволяє не зосереджуватися занадто сильно на можливих наслідків ваших дій.

У чому його принцип? Якщо ви відчуваєте, що якісь важкі думки, сумніви або переживання починають занадто сильно на вас тиснути, просто подумки скажіть: «Та пішло воно все!», а можете і не тільки в думках. Вкладіть в цю фразу побільше емоцій і, якщо у вас є можливість, додайте жестикуляції.

Паралельно задайте собі питання.

  • Що мені дадуть ці переживання? Чи допомагають вони мені чи, навпаки, заважають?
  • Що станеться, якщо станеться те, чого я боюся? Я і справді не зможу з цим впоратися?

Зазвичай відповідь очевидна. Тому повторіть ще разок: «Та пішло воно все!» і розслабтеся або, навпаки, переходите до дій.

З таким ставленням до життя ви не надаєте занадто великого значення вашим успіхам і провалам, щасливій і невдалій закоханості, емоційних підйомів і спадів. Це дозволяє не приймати речі близько до серця. Це можна назвати здоровим пофігізмом.

Як і коли застосовувати підхід «Та пішло воно все!» на практиці

Ось деякі ситуації, в яких можна і потрібно використовувати цей підхід. Нешкідливі і не дуже.

1. Ви ніяк не можете вибрати, що одягти, і це витягнуло з вас всі сили

Да пішло воно все! Ви пам’ятаєте, що було надіто на кожному, кого ви зустріли на минулій вечірці? Навряд чи. Цілком ймовірно, що до завтрашнього ранку єдиною людиною, яка буде пам’ятати ваш наряд, будете ви самі.

2. Ви погортали стрічку в соцмережах, і вам здається, що у всіх все круто, крім вас

Так пішли вони всі! У соцмережах всі прикрашають своє життя. Навіть ви (будьте чесними). Просто відкладіть телефон подалі і займіться чимось приємним.

3. Ви застрягли на роботі, яку ненавидите

Та йди ця робота! Просто почніть шукати іншу. Не піддавайтеся стресу. Спокійно продовжуйте працювати і паралельно складайте план, як вам згорнути туди, де ви будете почувати себе більш щасливим.

4. Думки про старість починають наводити на вас жах

Да пішло воно все! Ви якось зможете зупинити час? Не витрачайте молодість на роздуми про старість. Крім того, у вас завжди є можливість стати веселим, мудрим старим.

5. Вам сподобався симпатичний офіціант або офіціантка

Страшно? Да пішло воно все! Похваліть його або її за роботу і залиште свій номер. Якщо з вами не вийдуть на зв’язок, що ж… Не ходите в це кафе наступні два роки. І пишаєтеся собою, тому що ви не злякалися.

6. Ви йдете по довгій вулиці, і навколо немає нікого, крім іншої людини, що рухається вам назустріч

Вас це бентежить? Та пішло воно все! Посміхніться цій людині. Це краще, ніж прикидатися, що вас зацікавив асфальт під ногами.

Також буде цікаво:   10 перевірених способів підняти собі настрій

7. Ви страшно втомилися, але не хочете втретє поспіль скасовувати зустріч з друзями

Та пішло воно все! Ідіть на зустріч. Вам точно буде веселіше, ніж якщо ви залишитеся вдома лежати в ліжку. Або навпаки, залишайтеся і насолоджуйтеся відпочинком на повну котушку.

8. Ви закохані в когось, але боїтеся зізнатися

Та пішло воно все! Візьміть і скажіть. Можливо, ви почуєте тільки: «Хм, спасибі!» але завжди є шанс, що відповідь буде більш приємною. По крайній мірі, вас не будуть мучити думки «а що, якби».

9. У кафе вам принесли не те, що ви замовили, і ви боїтеся сказати про це

Та пішло воно все! Сміливо заявляйте про свої права, ви за це гроші заплатили. Виправити помилку не так уже й важко.

10. Ви відчуваєте пасивну агресію від одного з друзів

Та пішло воно все! Запитайте його, що не так. Якщо у відповідь ви почуєте «Нічого», це буде вже не ваша проблема.

11. У вас був важкий день, і вам просто необхідний шматочок торта

Та пішло воно все! З’їжте його! З’їжте весь торт цілком, якщо дуже потрібно.

12. На роботі вас чекає презентація, і це наводить на вас жах

Та пішло воно все! Ніхто не буде до вас чіплятися так, як ви уявляєте це в своїх фантазіях. Зате явно не кожному надається така можливість. Просто відчуєте, наскільки ви круті, – і вперед.

13. Друзі їдять досхочу, а потім лають себе за це

Та пішло воно все! Вам не обов’язково слідувати їх прикладу. Їжте те, що хочеться, і ні перед ким не вибачайтеся за це. Якщо вже вирішили насолоджуватися трапезою, нехай вас не мучить почуття провини.

14. Ви хочете піти в тренажерний зал або зайнятися спортом, але соромитеся свого тіла

Та пішло воно все! Для чого ж ще люди ходять в спортзал, якщо не покращувати свою фізичну форму? Якщо вам сподобається, у вас буде нове чудове хобі. А якщо ні, то ніхто не стане утримувати вас силою.

15. Сьогодні вихідний і вам дуже хочеться відіспатися, але ви боїтеся провести день непродуктивно

Та пішло воно все! Якщо відчуваєте, що заслужили сон, спіть. Час від часу варто давати собі таку можливість.

16. Ви приміряли практичну річ, яка вас зовсім не надихає

Та пішло воно все! Залиште її в магазині і збережіть гроші на те, від чого ваша душа буде пурхати.

17. У вашій компанії з’явилася нова посада, і ви думаєте, що вона могла б вам підійти

Не наважуєтеся? Та пішло воно все! Поговоріть з начальником. Вас не зобов’язані так відразу призначати на цю посаду, але ви заслуговуєте права поборотися за неї. Спроба не катування.

18. Друг образив вас, не помітивши цього

Та пішло воно все! Поговоріть з ним і дайте йому знати, що вам боляче. Будьте готові до того, що вам можуть сказати щось неприємне у відповідь. У будь-якому випадку не варто відмовчуватися і збирати образи. Відкрита розмова дає вам шанс поліпшити відносини.

19. Вас ненавидить колега, який сидить навпроти, і ви не розумієте, чому

Він вічно кидає на вас злісні погляди? Та пішов він! Якщо його щось не влаштовує, міг би і сказати вам, в чому справа. А взагалі всім не догодиш.

20. Ваш любовний човен з тріском пішов на дно

То пішло воно все! Зате пробоїни вже не потрібно затикати. Може, наступного разу у вас буде цілий катер.