У вашому житті настав момент, коли виникла необхідність придбати нову сантехніку? Щоб зробити правильний вибір, потрібно спочатку розібратися, чим керуватися при виборі таких потрібних предметів побуту. Робити покупки краще підготовленими.

Саме тому ми вирішили зібрати для вас ряд рекомендацій і розповісти про те, які бувають види сантехніки і на що слід звернути особливу увагу.

Гармонійне поєднання

Вирушаючи за покупками, пам’ятайте, що ванна, унітаз і біде (при суміщеному варіанті), душова кабінка і раковина повинні між собою поєднуватися. Мають значення матеріали, стилістика і якість всієї сантехніки.

Основні вимоги при виборі сантехнічних виробів – зручність, комфорт, гігієнічність. А ось стиль, форма і розмір підбирають в залежності від особистих уподобань та особливостей простору.

Також не варто забувати про якість виробів. Адже ви будете встановлювати їх не на один рік. Для кожного виду сантехніки існують свої вимоги.

Яку сантехніку краще вибрати

Найбільш затребувані умивальники, унітази, біде і пісуари зроблені з порцеляну або фаянсу (санфарфор, санфаянс). У чому їх основна відмінність? Зовні вони дуже схожі. Але різниця між ними існує.

  • Фаянсова сантехніка має прекрасний зовнішній вигляд, легка і порівняно недорога. Її поверхня відрізняється пористістю.
  • Порцелянові вироби виглядають дуже гладкими, так як спосіб випалу матеріалу інший. Він більш стійкий до температурних змін, і доглядати за фарфором зручніше, так як осад і бруд практично не залишаються на ньому. Якщо приміщення не опалюється, то перевагу краще віддати порцеляновій сантехніці. Вона більш дорожча фаянсових виробів, але також і важче.

Виділимо також ряд інших матеріалів, які використовуються у виготовленні сантехніки:

  • Композитні вироби. Відрізняються підвищеною міцністю в порівнянні з іншими матеріалами. Їм не страшні механічні удари і хімічні речовини. Зовні вони схожі з гранітною поверхнею. Володіють відмінною гладкістю і блиском. Вимагають мінімального догляду, так як на них бруд не осідає. До мінусів можна віднести їх високу вартість.
  • Мармур. Вважається дорогим, розкішним і міцним матеріалом. Але через пористості потрібен додатковий догляд, так як поверхні з мармуру швидко забруднюються.
  • Скло. Модний матеріал, тому що створює у ванній кімнаті привабливу обстановку. По міцності може змагатися з фаянсом і порцеляном. При виготовленні такої сантехніки пред’являються підвищені вимоги по загартуванню та фортеці. Скло вимагає постійного догляду за собою, так як на склі дуже помітні будь-які потьоки. Умивальники доведеться щодня насухо витирати.
Також буде цікаво:   Что подарить маме на день рождения?

Раковини: критерії вибору

Раковини

Так як раковини бувають різні за формою і способом кріплення (тюльпан, фігурні, настінні і каскадні), то в першу чергу звертайте увагу на отвори для змішувача. У різних типів раковин бувають різні набори отворів для установки змішувачів, асортимент яких теж досить великий.

Звертайте увагу на те, щоб раковини з захисним отвором від переповнення (переливу) води були укомплектовані спеціальним кріпленням і своїм власним сифоном.

Вибір раковини залежить також від площі кімнати. На невеликих просторах доречні кутові моделі або вбудовані варіанти.

Унітази: на що звернути увагу

При наявності у вас вдома лічильника води віддайте перевагу, в цілях економії, моделі з половинним зливом.

Щоб вода стікала по всьому краю унітазу, ефективніше купувати виріб з круговим зливом.

Ще дуже важливий момент: врахуйте при покупці унітазу, під яким кутом знаходиться каналізаційна труба. Бувають варіанти під кутом і прямі. Так ось, вибирайте унітаз під параметри, які у вас вдома. Інакше доведеться попрацювати додатково для підгону труб.

Як вибрати ванну або піддон для душа

Чавун, сталь або акрил? Яку краще вибрати сантехніку?

  • Чавун. Старий, перевірений матеріал, але дуже важкий. Його перевага перед іншими в тому, що він тривалий час тримає тепло. Тому митися можна в такій ванні довго і неспішно. При попаданні на неї важких предметів можуть з’явитися відколи.
    Сталь. Вважається більш легким і дешевим матеріалом. Якщо при виготовленні виробу використовувалася занадто тонка сталь, то стінки можуть прогинатися. Швидко нагрівається і так само миттєво охолоджується. Так що довго поніжитися в такій ванні не вийде.
  • Акрил. Прекрасний сучасний матеріал. Відрізняється легкістю і відмінними характеристиками. Довго зберігає тепло, але нестійкий до подряпин. Тому для догляду потрібні спеціальні засоби для чищення.