Коли справа доходить до розмірів чергового нового планшетного комп’ютера, багато компаній воліють деякий час почекати, перш ніж показати що-небудь цікаве. Інші, навпаки, йдуть у бік і починають пропонувати масу різноманітних типів і розмірів. Але який же ідеальний розмір планшета?

Є очевидні дизайнерські причини для створення невеликих планшетів (з діагоналлю екрана в 5 або 7 дюймів): вони зручні з точки зору портативності, а то й зовсім кишенькові. Але тут є й мінуси. По-перше, поставки десятидюймових дисплеїв на самому початку були просто сміховинні, і провідні виробники навіть сьогодні тільки збираються розгортати цей сегмент. По-друге, на той момент операційні системи не були готові до більш високого, ніж у телефонів, розширення. Так що вибір невеликого розміру екрана був виходом як з дизайнерської, так і з технічної точки зору.

І багатьох користувачів маленькі планшети більш ніж влаштовували. Проте, решті невеликий екран був не так комфортний, особливо якщо ми говоримо про п’ять дюймів. Зараз 4.5 “пропонують вже й смартфони, і навряд чи надбавка у півдюйма чарівним чином перетворить смартфон на прекрасний планшет.

На щастя, в світі електроніки вміють вирішувати одну дуже нагальну задачу: я говорю вам про енергоживлення. Як тільки попит на «таблетки» виріс, виробники всіляко почали підтримувати це благородне починання. Сьогодні як споживачі, так і виробники мають куди більший вибір, ніж раніше; особливо коли мова йде про розмір планшета. Деякі вендори вже намагаються випускати гаджети з розміром екрану в 11,6 “- наприклад, WePad.

Очевидно, вибір планшета залежить виключно від ваших потреб, але я спробую припустити, який розмір планшета був би ідеальний для всіх можливих випадків. Тому я і роблю наступний висновок: розмір від 8.9 “до 10” є найкращим. Планшети з таким екраном прекрасно підходять для перегляду фільмів, серфінгу по веб-сайтам, відповіді на електронні листи і так далі. Тому є кілька причин:

  • Ми – люди. Люди як біологічний об’єкт мають певні фізіологічні характеристики. І певний розмір планшета робить їх використання більш природним. Вони також підвищують рівень візуального комфорту, що є гарним балансом з розміром і вагою гаджета.
  • Обчислювальне середовище. Безліч речей, які ми робимо на «дорослому» комп’ютері, і розроблені були для цього комп’ютера, ну або для ноутбука. Розмір екрана в них варіюється від 11″ до 30″, а роздільна здатність – від 1024×768 до 2560×1600 точок на дюйм. Великі планшети досить великі, щоб мати порівняне розширення екрану – без настільки малих елементів, щоб ми не змогли прочитати. І це дійсно важливо, так як подібний розмір екрану робить планшети готовими до вже існуючого контенту.
  • Великий час роботи від батарей: у той час як великі «таблетки» мають куди більшу поверхню, ніж смартфони, їх «начинка» найчастіше порівнянна, якщо взагалі не ідентична. Це означає, що більша частина внутрішнього простору може бути використана під акумулятор. У свою чергу, ми отримуємо планшети з набагато більшою ємністю батареї, ніж у смартфонів. Це та якість, яку, на мій погляд, повинен мати кожен поважаючий себе планшет.
Також буде цікаво:   ЄС визнав українські COVID-сертифікати в «Дії»

Загалом, з цих причин я вважаю, що планшети з розміром екрану від 8.9 “до 10” є кращим вибором, ніж їх п’яти-і семидюймові побратими. Я не кажу що планшети з маленьким екраном взагалі повинні зникнути, я кажу, що вони за своєю суттю обмежують нас у виконанні завдань і або дають менше можливостей, або не особливо відрізняються від смартфонів в принципі.