Почнемо з того, що спочатку чітко вирішимо, що dи хочете отримати в результаті, а потім будемо підбирати обладнання саме під ваші вимоги. І, на останньому етапі, серед відповідних варіантів знайдемо той, який влаштує вас фінансово.

Отже, щоб визначитися з вимогами до твердопаливного котла, вам потрібно відповісти на наступні питання:

  • Чим ви будете топити свій твердопаливний котел?
  • Твердопаливний котел якої потужності вам необхідний?
  • Наскільки рідко ви хочете підходити до котла на твердому паливі?
  • Котлу якого виробника ви віддасте перевагу?

А потім можна купляти потрібний вам котел. Зручно замовити кетел можна тут – https://ekonomteplo.com.ua/tverdopalyvni-kotly-lviv.

Паливо для котла

Отже, почнемо вибирати твердопаливний котел для будинку… з палива! Повірте, для твердопаливного котла паливо – це головне. При однаковій оптимальній температурі на подачі котла (80-90°С) різні котли прогоряли за різний час. Від 1 години на котлі з маленькою топкою і неправильно зробленим димоходом, до 5 годин на ідеально відрегульованому газогенераторному котлі. Так, від вибору і правильності установки котла залежить багато чого. Але в обох випадках в будинку протягом усього часу горіння було тепло і затишно. При палінні сирих дрів (38% вологості) – ситуація змінюється кардинально. Так, котел горить трохи довше ніж на сухих дровах, але температура на подачі вище 65°С не піднімається.

Якщо у вас немає можливості отримати сухі дрова. Тоді потрібно поставити казан свідомо більшої потужності. Нехай працює «на знижених оборотах». Теплову потужність він видасть нижче паспортної, але для вашої оселі – цілком достатню. Так, котел обійдеться дорожче, і служити буде менше, але зате на дровах заощадите.

Важливо, що б ви знали, чим володієте. Тобто, спочатку дізнайтеся, які варіанти по паливу у вас є, а потім переходите до вибору твердопаливного котла для свого будинку. Сідайте разом з фахівцем і разом розглядаєте можливі варіанти.

Потужність котла на твердому паливі

Тут потрібна точність. Не можна взяти потужність нижче необхідної – в мороз буде холодно. Небажано брати великий запас – може закипіти.

Як же дізнатися необхідну потужність котла на твердому паливі? В ідеалі – це питання до проектувальника системи опалення. Цей фахівець, на базі наданої вами інформації про матеріали, з яких будується будинок, і про його утеплення, зробить розрахунок і чітко скаже, скільки тепла буде втрачати будинок в найбільший мороз. Ось цю потужність і слід брати як необхідну. Для попередніх спрощених розрахунків можете використовувати таку залежність – на кожні 10м2 опалювальної площі потрібно 1 кВт потужності котла. Але, підкреслю, це – для попередніх розрахунків. Дана цифра – середня для досить великої кількості об’єктів. Зазвичай значення менше.

Також буде цікаво:   Новобудови в Броварах

Зрозуміло, що інформації в цій статті не досить для того, щоб остаточно вибрати твердопаливний котел для будинку. Тим більше – скласти схему котельні з усіма її функціями, яка в кожному окремому випадку (в залежності від ваших вимог комфорту, безпеки і економічності) буде своєю.