Конструкція багажника включає в себе поперечні дуги і кріплення. Також можуть бути передбачені замки. Розрізняють чотири основні типи багажників на дах автомобіля. Є також багажники, які кріпляться на даху автомобіля в спеціальні місця. Їх необхідно підбирати на сайте до конкретної моделі автомобіля.

Так, одні з них кріпляться на рейлінги – поздовжні дуги, які були встановлені на дах залізного коня ще в процесі виробництва. Ці багажники універсальні, оскільки підходять на будь-який автомобіль, на якому є рейлінги. Комплект багажника включає в себе також універсальні кріплення.

Багажники, які закріплюються за допомогою зачепів (так званих китів). “Зачіпляються” вони за дверні прорізи. Ці кріплення можна регулювати. Однак при виборі такого обладнання все ж варто орієнтуватися на конкретну модель і марку автомобіля.

Також автомобільні багажники можуть кріпитися на даху з водостоками. Ці вироби також повинні підбиратися індивідуально під машину.

Насправді, установка багажника на дах автомобіля не є складною процедурою, і виконати її може практично будь-який автомобіліст.

Поперечки багажника, в залежності від виду, можуть бути прямокутної або аеродинамічної форми. Причому другий вид знижує шум під час руху автомобіля. Можлива також установка додаткового обладнання (кріплення для лиж або велосипеда), яке можна придбати окремо від багажника. Як правило, ці доповнення мають універсальні кріплення.

Перш ніж купити багажник, важливо заміряти ширину даху авто, оскільки саме від цього залежить довжина поперечних дуг багажника.

При установці багажника важливо не пошкодити лакофарбове покриття машини. Тому необхідно чітко дотримуватися інструкції по установці, яка додається до комплекту.

Ще до установки багажника необхідно ретельно очистити дах від пилу і бруду, особливо в місцях кріплення багажника. При тривалому використанні багажник може залишити сліди на кузові автомобіля, які можна видалити за допомогою полірування. В процесі експлуатації не допускайте перевищення максимально допустимого навантаження на дах.

Сучасні багажники найчастіше мають модульну конструкцію, що дозволяє встановлювати багажник на будь-який автомобіль. Але для цього необхідно купити відповідний кріпильний комплект.

Також буде цікаво:   EaseUS Data Recovery Wizard - майстер відновлення віддалених даних.