Є люди які полюбляють читати. Роблячи це навіть в найрізноманітніших місцях: у метро, ​​в маршрутці, в поїзді, літаку, за містом і навіть під час роботи! У житті сучасної людини електронна книга або покетбук вже не дивина, а зручне і компактне джерело знань і розваг.

Але іноді виникає проблема з конвертацією популярних форматів документів у формати fb2, epub і djvu для подальшого читання їх на своєму рідері. Але є ресурси, які допоможуть з легкістю конвертувати документи онлайн, при цьому нічого встановлювати на свій комп’ютер не буде потрібно.

Отже, для рідерів існують два основні і найпопулярніші формати книг – epub і fb2.

Epub – розроблений Міжнародним форумом IDPF і використовується як відкритий формат електронних документів, підтримує малюнки, форматування тексту за допомогою таблиць CSS, збільшення і зменшення розміру шрифту без втрат форматування і сам по собі як формат дуже близький до XHTML, якщо бути точніше, то – на ньому побудований.

EPUB (скорочено від англ. electronic publication), альтернативні варіанти запису: ePub, ePUB, EPub, чи epub) – відкритий стандарт формату електронних книг від International Digital Publishing Forum (IDPF). Файли мають розширення .epub. Вікіпедія.

FB2 – розроблений Дмитром Грибовим, використовується в ряді електронних книжок, в тому числі і вітчизняного походження (Азбука і інші). Заснований на форматі XML.

FictionBook – формат електронних книг у виде XML-документів, в якіх КОЖЕН елемент книжки и ее атрибут опісується заздалегіть визначення тегом. Стандарт БУВ Створений з метою Забезпечити сумісність різноманітніх прістроїв и форматів. XML дозволяє легко створюваті документи, что Готові до безпосередно использование й програмної ОБРОБКИ (конвертації, зберіганню, управлінню) в будь-якому середовіщі. Документи формату FictionBook зазвічай ма ють Розширення .fb2 и могут містіті структурних розмітку основних елементів тексту, атрибути книжки, малюнки (ілюстрації, обкладинка) та інші бінарні об’єкти в кодуванні base64. Стандарт Було розроблено Груп осіб під керівніцтвом Дмитра Грібова и Михайла Мацнева за ініціативи Марка Ліпсмана. Вікіпедія.

І так, що вміє серві Docspal:

 1. Конвертуємо файли з документів RTF, Word, TXT, PDF в Epub.
 2. Конвертуємо файли з документів RTF, Word, TXT в FB2, LIT, LRF (для рідерів від Sony), PDB і TCR.
 3. Конвертуємо з Epub і Fb2 в PDF, RTF.
 4. Переглядати або читати книги в форматах PDF, Fb2, Epub онлайн без інших «читалок».
 5. Конвертувати DJVU в PDF.
Також буде цікаво:   Windows 10 отримала повністю новий дизайн і інтерфейс

Сервіс також підтримує конвертацію PDF, про яку ми писали раніше.

Загальний принцип роботи з сервісом

Для початку роботи необхідно три прості речі – мета, файл і браузер. Це джентельменський набір сучасного інтернет користувача. Беремо будь-яку книгу в форматі Word, і конвертуємо її в три формати електронних книг – PDF, Epub і Fb2.

Закачуємо файл за допомогою веб-інтерфейсу сервісу, вибираємо потрібний і доступний формат, тиснемо кнопку конвертувати. Так як вихідний формат DOC, сервіс дозволить його конвертувати в такі формати:

 • DOCX – Microsoft Word 2007 Document
 • HTML
 • ODT – OpenDocument Text Document
 • PDF – Portable Document Format
 • RTF – Rich Text Format
 • TXT – Text document
 • PNG – Portable Network Graphics
 • EPUB – Electronic Publication
 • FB2 – Fiction Book 2.0
 • LIT – Microsoft Literature
 • LRF – Sony Portable Reader
 • MOBI – Mobipocket eBook
 • PDB – Palm Media eBook
 • RB – RocketEdition eBook
 • TCR – Psion eBook

Кожен раз, для конвертації в новий формат, потрібно закачувати файл заново. Зате, одночасно можна запустити до 5 перетворень одночасно. У підсумку отримуємо всі три файли після закінчення конвертації, при цьому нічого особливого не роблячи.

Сервіс дозволяє конвертувати файли, передаючи просто посилання на книгу, скажімо з електронної бібліотеки, щоб зайвий раз не завантажувати файл до себе на ПК. Також є можливість прочитати файли в популярних форматах онлайн, використовуючи другу вкладку сервісу (View).

Взагалі сервіс підтримує не тільки конвертацію документів онлайн, але і масу інших форматів.

Можливості сервісу дуже великі.

Запустити серві Docspal