Купівля двоколісного засобу для пересування себе будь-яким маршрутом – процес відповідальний і досить складний, оскільки на процес впливає безліч факторів, серед яких і зростання, і особисті переваги, і фінансове становище. Але які аспекти потрібно виділити в якості основних? Таких, мабуть, всього 3:
тип байка;
матеріали та механізми;
ростовка.
Щоб визначитися з типом велосипеда http://technoportal.ua/velosipedy.html, досить уявити собі кінцеву мету його експлуатації. Любите кататися по горах, пагорбах і бездоріжжю? Значить вибирати потрібно з сімейства гірських, тобто MTB. Вони відрізняються посиленою рамою з амортизаційною вилкою, широкими колесами і ободами для підвищеного комфорту їзди. Також передбачені отвори для бардачка, фляги з водою, насоса і інших похідних елементів, які потрібні в дорозі.
Шосейний варіант. Тут все підпорядковано набору швидкості. Ніяких зайвих елементів і важких конструкцій. Тонкі великі колеса для оптимального накату. Однак кататися на такому путівцями і селами вкрай небезпечно, оскільки конструкція просто не розрахована на вибоїни, а ось стоять велосипеди дорого. Хоча існують і універсальні туристичні, які куди простіше і витривалішими.
Третя категорія – трюкові байки. Сюди входять велосипеди, створені для стрибків, кульбітів, тріалу і не тільки. Вся конструкція підпорядкована певній дисципліні. Нерідко відсутнє сідло, гальма і коробка передач.
Що стосується рами і механіки. Раму роблять зі сталі, алюмінію і карбону. Перший варіант дешевий, але дуже важкий. Додайте ще вагу коліс, керма, всього навісного обладнання та отримаєте близько 20 кг. Алюміній – найбільш оптимальний варіант за співвідношенням ціна-якість. Матеріал значно легше, а в міцності не поступається. Карбон ж уособлює собою максимальну жорсткість і мінімальну вагу. Механіка ж дозволяє використовувати весь потенціал байка. Якщо вона посередня, то і змінювати її доведеться часто. Краще знайдіть собі товар з компонентами Shimano Deore або SRAM 3.0. Це ідеальне поєднання якості і вартості.
І не забувайте про ростовці. Підбирати потрібно під свій конкретний зріст і вагу, а не «на виріст». В іншому випадку ризикуєте отримати болі в колінах, якщо рама низька, або ж не зможете нормально осідлати байк, оскільки ноги до педалей не дістануть. Цей аспект куди важливіше типу велосипеда і фірми-виробника. З цього варто почати ваш вибір, щоб поїздка принесла максимальне задоволення.