З початку квітня Viber буде стягувати з операторів чат-ботів 4,5 тисяч доларів на місяць за можливість відправляти користувачам до 500 тисяч повідомлень.

Ті, хто перевищуватимуть ліміт, зможуть відправляти до 1 млн повідомлень на місяць за тарифом у 6,5 тисяч доларів, пише TechCrunch.

«Боти можуть бути опубліковані безкоштовно, однак для забезпечення максимальної доступності та якості контенту для пошукових роботів в найближчі місяці ми представимо комерційну пропозицію. Ключова мета цього кроку – забезпечення релевантного постійного потоку контенту користувачам», – пояснив рішення керівник відділу маркетингу і комунікацій B2B Viber Деббі Догерті.

Видання зазначає, що це спірна та ризикована стратегія, яка може відштовхнути компанії та бренди які використовують чат-боти Viber. Крім того, нові тарифи є непідйомними для більшості стартапів.

Viber — додаток для дзвінків та обміну повідомленнями. У 2018 він став найпопулярнішим додатком в Україні. Програмою користується 97% власників смартфонів в Україні. Згідно з дослідженням поведінки українських користувачів у мессенджері у Viber українці віддають перевагу дзвінкам, ображаються на повідомлення без смайликів і п’яними пишуть колишнім.

Також буде цікаво:   Instagram і Facebook дозволили користувачам приховувати лічильники лайків