Шведські вчені провели дослідження серед 264 добровольців, щоб виявити зв’язок між вірою у гороскопи з іншими індивідуальними особливостями. Для цього кожен учасник пройшов ряд тестів на риси особистості, нарцисизм та рівень інтелекту, а також тести, які оцінюють їх віру в астрологію та гороскопи.

З п’яти провідних рис нарцисизм показав найбільшу кореляцію з вірою в астрологію. Відкритість, свідомість та нейротизм не показали зв’язку, а доброзичливість та екстраверсія мають невелику позитивну кореляцію. Інтелект же показав зворотну залежність: чим вище IQ, тим нижча віра в астрологію.

Як пишуть дослідники, зв’язок між астрологією і нарцисизмом «можливо, пов’язаний з егогоцентричним світоглядом, що їх об’єднує». Крім того, згідно з результатами опитування, люди з нарцисичними рисами схильні вважати, що астрологія має наукове обґрунтування — що дає припустити, що вони і в цілому схильні ігнорувати незручні факти.

Також вчені виявили, що в гороскопи частіше вірять жінки та люди похилого віку. Тут варто зазначити, що вибірка спочатку була невеликою і досить однорідною для подібних заяв: 87% опитаних були жінками віком від 25 до 34 років.

Також буде цікаво:   30 порад, які допоможуть відновитися після вигоряння