Білл Гейтс регулярно оновлює свій блог відгуками на прочитані книги, а наприкінці року публікує топ-5 прочитаного. 2021-й не став винятком. Ось які книжки він виділив.

«Тисяча мізків: нова теорія інтелекту», Джефф Хокінс

У книзі викладається нова теорія дослідника штучного інтелекту Джеффа Хокінса, яка здатна відповісти на питання, що таке інтелект, і допомогти створити машини, які по-справжньому думають.

«Зломщиця коду: Дженніфер Дудна, редагування генів та майбутнє людської раси», Уолтер Айзексон

Книга розповідає про творця методу редагування геному CRISPR-Cas9 Дженніфер Дудні, яка отримала за цю роботу Нобелівську премію з хімії.

«Клара та Сонце», Кадзуо Ісігуро

Нова антиутопія розповідає про майбутнє, в якому генно-модифікованих дітей навчають роботи, яких називають Штучний Друг або Штучна Подруга. Головна героїня роману, Клара, є саме таким роботом, і хоча її знання великі, про навколишній світ вона знає дуже мало, і її життя повністю залежить від того, хто її купить.

«Хамнет», Меггі О’Фаррелл

Це художній роман, що пропонує незвичайний погляд на історію Вільяма Шекспіра та можливі джерела його натхнення. Твір побудований на двох відомих фактах з біографії драматурга: його син Хамнет загинув у 11-річному віці, а декількома роками пізніше Шекспір ​​написав п’єсу «Гамлет».

«Проект «Аве Марія»», Енді Вейєр

Нова книга від автора «Марсіанина» розповідає про людину, яка прокидається на борту космічного корабля з парою мерців, нічого не пам’ятаючи про себе та своє життя. Поступово він згадує, що на ньому лежить складна місія — запобігти вимиранню людського роду, і на Землю він ніколи не повернеться.

Також буде цікаво:   15 кращих книг 2017 року у жанрі нон-фікшн