Маронітська Церква – найбільша католицька церква Близького Сходу, кількість її прихожан перевищує три мільйони, а третина їх проживає в Лівані. Церква зветься маронітською,  а її прихожани – маронітами на честь аскета-пустельника Маруна, одного  з найвідоміших ліванських християнських святих, який жив в IV-V ст. нашої ери. День св. Маруна – найбільше свято для всіх католиків-маронітів світу.

8 лютого, вперше в Україні, з нагоди Дня Святого Маруна, Отця Маронітської католицької церкви, «Ліванський культурно – інформаційний центр» та Ліванська Маронітська родина в Україні організовує урочистий Святковий вечір.

О 18.00 у Кафедральному Соборі св. Олександра, за адресою вул. Костьольна 17, м. Київ,  відбудеться  Служба Божа під проводом Архієпископа Клаудіо Ґуджеротті, Апостольського Нунція в Україні та Архієпископа Мечислава Мокшицького, Львівського Митрополита і Глави Конференції Римо-Католицьких єпископів в Україні.

Перед Службою на прихожан Церкви та гостей чекає духовний концерт у виконанні маронітського духовного хору з Лівану, який розпочнеться о 17:30

Після урочистого богослужіння, о 19:30 у Міжнародному центрі культури і мистецтва (Жовтневий Палац), за адресою: м. Київ, Алея Героїв Небесної Сотні, 1, відбудеться Святковий концерт.

Перед концертом гості зможуть переглянути документальний фільм про Маронітів (режисер-художній керівник – Гассан Госсеіні), а потім – насолодитись музичним концертом Державного оркестру України спільно з музикантами з Лівану:

  • церковний спів у виконанні ліванських співаків Фуада Фаделі та Зени і Марселя Бадави
  • ліванська музика у сучасній обробці під керівництвом композитора Мішеля Фаделі

Разом з гостями, Святковий вечір відвідають такі повноважні особи:

  • Апостольський Нунцій – Архієпископ КЛАУДІО ҐУДЖЕРОТТІ
  • Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Ліван в Україні пані Клод Халіль Аль Хажал
  • Архієпископ Мечислав Мокшицький, Львівський Митрополит Глави Конференції Римсько-Католицьких єпископів в Україні
  • Шейх Ахмед Тамим – муфті України
  • Представники дипломатичного корпусу
  • Меценат, Президент авіакомпанії «UM Air» Родріг Мерхеж.

О 21:00 на всіх гостей чекає фуршет «Дегустація сучасної ліванської кухні».

Також буде цікаво:   Визначено топ-10 напрямків для соло-мандрівниць