Згідно з новим звітом PwC і CB Insights, венчурне фінансування компаній ШІ в минулому році зросло на 72%, досягнувши рекордних 9,3 мільярда доларів. Про це повідомляє Bloomberg.

Середньорічне зростання з 2015 по 2017 рік склало 28%, це відображає середовище фінансування в цілому: венчурні інвестиції в США досягли 99,5 млрд доларів в 2018 році, найвищого рівня з 2000 року.

Студенти коледжів минулого року записалися на вступні курси зі штучного інтелекту і машинного навчання в рекордних кількостях, число наукових статей з цієї теми різко зросло, а офіційні особи згадали технологію на більш ніж 70 засіданнях Конгресу США.

Технологія штучного інтелекту в останні роки стала більш досконалою, так як все більше компаній почали використовувати прогностичні алгоритми та інші автоматизовані методи в самих різних дисциплінах.

У четвертому кварталі найбільшою угодою з штучного інтелекту в США було фінансування в розмірі 400 мільйонів доларів, залучене стартапом Zymergen Inc. Zymergen використовує роботів з штучним інтелектом для генетичної інженерії мікробів з метою створення нових матеріалів, таких як гнучке скло, і поліпшення існуючих, наприклад, фарби, перешкоджає виявленню радара.

Найбільша угода зі штучного інтелекту в США за весь 2018 рік полягала у фінансуванні стартапу зі створення безпілотного автомобіля Zoox Inc. на суму 500 мільйонів доларів.

Пізніше інвестори вклали 600 млн доларів в SenseTime Group Ltd. SenseTime продає програмне забезпечення, яке розпізнає людей і об’єкти, і з оцінкою в 4,5 мільярда доларів є найціннішим стартапом ШІ у світі.

Вперше, принаймні з 2013 року, кількість угод з ШІ скоротилося, навіть незважаючи на зростання загального обсягу вкладених коштів, що свідчить про фокусуванні інвесторів на компаніях-переможців. Тенденція до селективності була особливо яскраво виражена в стартапах на початковому етапі: кількість угод впала з 39% в 2017 році до 30% в 2018 році.

“З продуктами з відкритим вихідним кодом стало дійсно легко створити компанію ШІ”, – прокоментував аналітик CB Insights Майк Уоули.

Також буде цікаво:   Представлений розумний годинник Amazfit Verge 2