OSB (ОСБ) – орієнтовано-стружкова плита стала останнім часом дуже часто використовуватися в будівництві і обробці. Це практичний і функціональний матеріал, що володіє рядом переваг. Це вкрай вдала альтернатива ДСП і фанері, а також незамінний елемент в каркасному будівництві для утеплення стандартних будинків. Найчастіше за допомогою OSB плит виробляють вирівнювання підлогових поверхонь.

Структурно осб плита є 3-4 слойним листом, сформованим з невеликих трісок дерев’яної стружки. Їх з’єднання відбувається за допомогою різних смолистих речовин з включенням борної кислоти, а також синтетичного воску. Це безпечний і надійний будівельний матеріал, який має безліч різновидів під завдання будь-якої складності. OSB плита увібрала кращі якості натурального дерева і високі технологічні властивості плиткових матеріалів.

Різновиди ОСБ плит

У будівельній сфері застосовується кілька різновидів плит:

 1. OSB-2 – невисока вологостійкість, підходять для сухих приміщень і внутрішніх робіт;
 2. OSB-3 – практичний і універсальний матеріал, який знайшов широке застосування в різних напрямках ремонту та оздоблення, витримує високу вологість, підійде для зовнішніх і внутрішніх робіт в різних умовах;
 3. OSB-4 – максимально міцні і вологостійкі плити, використовуються для конструкцій, де критично важлива міцність і надійність, а саме для несучих систем, витримують серйозні механічні навантаження.

Крім властивостей міцності класифікація OSB здійснюється за способом обробки поверхні. Виходячи з цього, слід виділити види плит:

 • Шпунтірованная – має оброблені паз-гребінь торці з двох або чотирьох боків;
 • Лаковане – покриття лаком виконано тільки з лицьового боку;
 • Ламінована – має покриття ламінатом для опалубки в форматі багаторазового застосування під час бетонних робіт з числом циклів до десяти.

Класифікація для плит з різних країн може бути різна. Так, відповідно до європейської, виділяють різновиди за номерами – 1, 2, 3 і 4. Але американська класифікація передбачає в залежності від вологостійкості і сфери застосування тільки 3 категорії. У свою чергу, плита Північноамериканського походження може маркуватися виробником як OSB-3, але при цьому ставитися до класу Exterior або Interior або Esposure1. Вибираючи собі плиту, зверніться за рекомендацією до магазина, де ви збираєтесь купляти осб плити. Якщо ви збираєтесь замовляти плити з інтренет магазину, то зверніть увагу на Будмакс, компанія є офіційним дистриб’ютором відомих ТМ.

Купуючи матеріал останнього типу, особливо важливо розбиратися в різновидах. Так можна придбати дійсно якісну і відповідну продукцію, розроблену для жорсткого клімату півночі, що дозволить використовувати її тривалий період без фінального облицювання (сайдингом, вагонкою, штукатуркою та ін.).

Також буде цікаво:   Покупки в закордонних інтернет-магазинах: правила і переваги

Область застосування OSB плит

Сфера застосування ОСБ дійсно дуже широка. Матеріал буде незамінний для ефективного і бюджетного результату при таких роботах:

 • Обшивка стін – доступна можливість застосовувати плити для всіх різновидів облицювання;
 • Бетонна опалубка – плита активно може застосовуватися багаторазово як наймана опалубка для бетонних робіт;
 • Решетування для покрівлі – відмінне звукопоглинання, висока жорсткість, здатність витримати великі навантаження від вітру і снігу дає можливість застосовувати OSB як основу для металочерепиці, бетонної черепиці, а також різних інших покрівельних матеріалів;
 • Чорнова обробка підлоги – можливо застосовувати як несучі лаги, так і в якості суцільного настилу;
 • Одношарова підлога – для легких конструкцій плита може застосовуватися у вигляді покриття для підлоги.

Область використання матеріалу ще набагато ширше і з розробкою сучасних матеріалів з новими можливостями продовжує постійно розширюватися.

Плюси і мінуси

В якості переваг можна назвати такі характеристики плити:

 • Невисока вартість – складає відмінну конкуренцію за цим параметром багатьом іншим конструкційним;
 • Надійність – заявлені властивості і характеристики вже безліч разів перевірені на практиці;
 • Естетичний зовнішній вигляд – зовні є схожість з деревом;
 • Легкість – матеріал має низьку вагу, що дозволяє реалізовувати всі роботи без необхідності застосування лісів, кранів і т. д.

Свої мінуси також є, але притаманні вони найчастіше тільки деяким виробникам, які випускають свою продукцію без дотримання встановлених екологічних нормативів. Захиститися від цього можна тим, що вибирати продукцію тільки перевірених марок.

Як вибрати OSB плиту

Найкраще вибирати плиту європейського і американського виробництва – китайські аналоги істотно поступаються за характеристиками. Як мінімум половина успіху вибору матеріалу буде залежати від того, наскільки відповідний клас з певними параметрами буде обраний. Особливо важливо підбирати стійкі до вологи категорії OSB для відповідних умов.