Книга «Скептик. Раціональний погляд на світ» – непоганий збірник статей, що охоплює безліч спірних тем науки і суспільства. Всі ці статті Майкл Шермер публікував у своїй колонці в журналі. Книга не зовсім про скептицизм, а скоріш за все, це просто суб’єктивні оцінки навколишнього світу.

Майкл Брент Шермер – американський історик і популяризатор науки, засновник Товариства скептиків, а також головний редактор журналу «Скептик», значною мірою присвяченого розслідуванню псевдонаукових і надприродних тверджень.

Книга підходить для поверхневого ознайомлення, ніж для детального вивчення – статті досить короткі, проблеми розглянуті мимохідь, а от на джерела автор в цій книзі явно поскупився.

У книзі 75 захоплюючих і дотепних статей, з яких читач дізнається про: проникливості Дарвіна, чим голі факти відрізняються від наукових, чому висадка американців на Місяць все-таки відбулася, чому розумні люди вірять в дурості і навіть освіта їх не рятує та чому вода з-під крана нітрохи не гірша за ту, що в пляшках.

Звичайно, щось у виносках є, але для науково-популярної літератури цього мало. Так що книгу слід розглядати швидше як запрошення до вивчення різних тем, ніж фінальну крапку в суперечці.

«Щоб вважатися культурною людиною в сучасному суспільстві, недостатньо розбиратися в літературі, живописі і музиці. Потрібно знати щось і про науку».

Також буде цікаво:   Емоційний інтелект у дитини. Огляд однойменної книги Джоан Деклер та Джона Ґоттмана