За даними NASA, у ніч із середи на четвер до Землі наблизиться рідкісна зелена комета під назвою C/2022 E3 (ZTF). Вона пролетить близько 42 мільйонів кілометрів від нашої планети. Жителі південної півкулі зможуть побачити об’єкт неозброєним оком, якщо небо буде ясним. У північних широтах небесне тіло частково виявиться в ранковому небі 1 лютого.

Повідомляється, що це буде другий візит комети до нас. Вона вже пролітала повз Землю за часів неандертальців — 50 тисяч років тому. А наступного разу промчить повз лише через мільйони років, вважають у NASA.

Вперше комета була помічена астрономами у березні 2022 року. Тоді вона була на орбіті Юпітера. З того часу це небесне тіло стало набагато яскравішим.

«Комети, як відомо, непередбачувані, але якщо C/2022 E3 (ZTF) збереже свою яскравість, її можна буде легко побачити в бінокль. І цілком можливо, що в темну пору доби навіть неозброєним поглядом», — йдеться у блозі NASA.

Знайти її в небі можна буде за допомогою додатків для спостереження за зірками, наприклад Star Walk 2 і Sky Tonight. Також допоможуть такі сайти, як theskylive.com та astro.vanbuitenen.nl, які відстежують та показують положення комет у космосі. Але тут треба наперед пошукати потрібну інформацію.

А якщо ви самі знаєтеся на астрономії, то в ніч з 1 на 2 лютого спостерігайте за сузір’ям Жирафа, через яке і пролітатиме зелена комета.

Також буде цікаво:   Instagram планує дозволити репости дописів