21 березня 2017 року о 18:30 у Мистецькому Арсеналі відбудеться знакова культурна подія, присвячена постаті Тараса Шевченка, книзі Оксани Забужко «Шевченків міф України» (п’яте, переглянуте й доповнене видання якої щойно вийшло у видавництві «Комора») та тій бурхливій дискусії, яку спричинило перше видання згаданої праці.

Значення мистецької спадщини Тараса Шевченка гідно оцінювали вже інтелектуали ХІХ століття, зокрема Борис Грінченко влучно резюмував: «Ми певні, що в українській літературі з’явиться ще багато діячів, рівних Шевченкові талантом, але не буде вже ні одного, рівного йому своїм значенням у справі нашого національного відродження: будуть великі письменники, але не буде вже пророків».

А з відстані в понад 200 років, як часто українці згадують Шевченка? Не тільки й не так самі митці, науковці й професійні літературознавці, як прості громадяни у вирі свого повсякденного життя… Що означає для кожного з нас і сам Тарас Шевченко, і його «Кобзар»? Чи Шевченко – це тільки забронзовілий монумент, до підніжжя якого приходимо вклонитися декілька разів на рік? Чи справді духовний Поводир і Провісник націєтворення?

Зі всіма цими питаннями організатори запрошують розібратися упродовж дискусії за участі Оксани Забужко, Ростислава Семківа та Юрія Макарова. А чарівним доповненням інтелектуального диспуту стануть композиції у виконанні дуету «Сестри Тельнюк».

Радимо приходити на захід завчасно й не забувати запрошувати друзів!

Учасники: Оксана Забужко, Ростислав Семків.
Музичний виступ: дует «Сестри Тельнюк».
Модератор заходу: Юрій Макаров.
Організатори: Видавництво “КОМОРА:, Мистецький Арсенал.
Локація: м. Київ, вул. Лаврська, 12, Мистецький Арсенал.
Зі всіма запитаннями звертайтеся: (093) 767–43–81, (044) 221–05–84, [email protected].
Вартість квитків: за ціною вхідного квитка на територію Мистецького Арсеналу.
Попередня реєстрація: потрібна, доступна за посиланням:
https://goo.gl/onP4B6.
Орієнтовна тривалість заходу: 18:30 – 21:00.

Також буде цікаво:   Книга для читання: Тінь вітру