Велике оновлення інтерфейсу, новий «Пуск», віджети і магазин з підтримкою Android-додатків.

24 червня в рамках онлайн-презентації Microsoft представила нову операційну систему Windows 11. Вона помітно змінилася зовні, стала більш захищеною і швидкою, а також і обзавелася рядом нових корисних функцій.

Інтерфейс системи успадкував деякі особливості скасованої Windows 10X. Так, іконки на панелі завдань, як і кнопка меню «Пуск», тепер за замовчуванням вирівняні по центру. В налаштуваннях їх можна буде зрушити вліво, якщо ви звикли до такого розташування на Windows 10.

У самому «Пуск» тепер немає і натяку на плитки – замість них закріплені додатки, а також файли і програми, які використовуються в останніх сеансах роботи. Зверху є кнопка для переходу до всіх програм, а в нижній частині цього блоку виводяться іконки для доступу до завантажень, файлам і налаштувань системи.

Всі вікна отримали обіцяні інсайдерами завкруглення по кутах і напівпрозоре оформлення. «Стрічка інтересів» теж відповідає новим стилем системи і при цьому пропонує вже не тільки новини і погоду, але і великий набір віджетів.

У цей блок можна буде вивести курси валют, дані про трафік, замітки, календар і будь-які інші інформери, як, наприклад, на Android або iPadOS.

Також змінилися системні значки, перемикачі, меню пошуку і кнопки – все стало більш однорідними і узгодженими, причому як в світлій темі інтерфейсу, так і в темній.

Для одночасної роботи в декількох програмах тепер передбачені зручні макети поділу екрана Snap Layouts для організації вікон, які будуть особливо зручні на великих дисплеях.

За допомогою функції Snap Group кілька запущених додатків можна об’єднувати в одну групу. Такі спайки можна зберігати для різних сценаріїв роботи, щоб, наприклад, при поверненні до робочих завдань вам не довелося налаштовувати все заново. Навіть після вимкнення ПК всі групи будуть збережені.

Змінився і фірмовий браузер Edge. Одним клацанням вкладки в ньому тепер можна розташувати вертикально, що буде зручно при роботі з великою кількістю відкритих сторінок.

Сервіс Teams тепер інтегрований в Windows. Його пропонується використовувати не тільки для зв’язку з колегами, але і для спілкування з друзями і родичами, в тому числі по голосовій або відеозв’язку.

На планшетах Windows 11 тепер автоматично змінює положення додатків при зміні орієнтації пристрою і розпізнає більше зручних жестів. При роботі зі стилусом з’явиться точніша тактильна віддача.

Також буде цікаво:   Інопланетні астрономи можуть прийняти Землю за безлюдну планету

Спеціально для геймерів в Windows 11 з’явилася нативна підтримка Auto-HDR для отримання більш якісної картинки в тисячах сучасних ігор. А в додатку Xbox тепер буде доступний сервіс підписки Game Pass і xCloud для «хмарних» ігор. У цьому ж додатку гри можна буде і придбати.

Також геймерів повинна порадувати нова технологія Direct Storage, яка дозволить завантажувати дані ігор безпосередньо в графічну карту, минаючи центральний процесор. Про підтримку такої технології ноутбуком або ПК буде сигналізувати спеціальна наклейка.

Магазин Microsoft Store перебудували з нуля, додавши інтеграцію стрімінгових сервісів і зробивши майданчик відкритою для будь-яких додатків (PWA, Win32 або UWP). Розробники зможуть впроваджувати свої власні платіжні механізми і системи без комісій з боку Microsoft, оскільки «Windows завжди уособлювала суверенітет творців».

Чутки про підтримку Android-додатків теж підтвердилися – завантажувати їх можна буде з Microsoft Store. Вони будуть працювати за допомогою технології Intel Bridge. Іконки можна буде поміщати прямо на панель задач або в «Пуск». На презентації показали Instagram і TikTok.

Оновлення до Windows 11 буде абсолютно безкоштовним для всіх користувачів Windows 10. Повноцінний реліз операційної системи відбудеться в кінці 2021 року або навіть на початку 2022. Працювати ОС буде тільки на 64-бітних системах.