Непереможний старик, дуже мудрий, мужній, сильний і добрий! Книга приховує таємний сенс, життя – це боротьба, людину не можна перемогти! «Старий і море» – як казав сам Хемінгуей, найкраще з написаного ним за все життя! В цей твір він вклав саму суть, самий кістяк своєї життєвої філософії!

Ернест Хемінгуей – один з найвідоміших письменників XХ століття, Лауреат Нобелівської Премії по літературі 1954 року.

Все наше життя – безперервна боротьба. Спочатку народження. Ми боремося за своє життя, боремося за своє право бути в цьому. Потім дитинство. Скільки ж в дитинстві боротьби! Боротьба за любов і повагу батьків. Боротьба за кращі іграшки. Боротьба за похвалу нянечки в дитячому саду, а потім за гарні оцінки і прихильність вчителів в школі. А слідом підлітковий вік, в якому нас чекає і перше кохання, і дружба, і зради… А доросле життя? В ньому ще більше боротьби. З кожним роком боротьби все більше і більше. Навіть вмираємо ми, перебуваючи в стані боротьби. Книга добре показує, що незалежно від того хочеш ти чогось чи ні, на все воля божа. Бог дав старому зловити рибу і Бог її забрав.

Дана розповідь – доказ мнимого панування людини на Землі. В цілому сподобалося, але дикого захвату не було… Сюжет дуже затягнутий. Незважаючи на те, що книга дуже невелика. Вся книга складається з опису того, як старий зловив (одну) рибину. Кожного його руху і думки при цьому. Іноді читатись доводило через силу. Також на розповідь можна подивитись з іншого боку, наприклад, тут добре показаний людський егоїзм. Старик чітко демонструє те, що якщо я сказав, що буде у мене рибка, то я здохну, але вона теж здохне зі мною і крапка.

Резюме

  • Оцінка: 8/10.
  • Читати: потрібно, але книга не для рекомендацій.

Також буде цікаво:   Книги року 2020 — BBC Україна