Європейська туристична комісія (European Travel Commission) повідомила, що до кінця цього року Європа поновить майже 75% обсягів поїздок 2019 року.

Дані, надані ETC, показують, що кількість авіарейсів у серпні цього року була лише на 11% нижчою за рівень 2019 року. Згідно зі звітом ETC, очікується, що відновлення туризму в ЄС продовжиться і протягом наступних місяців 2022 року.

«Однак зима не обійдеться без загроз, оскільки рецесія, що насувається, і більш висока інфляція в Європі позначатимуться на споживчих витратах і туристичному попиті, затримуючи відновлення. Війна в Україні і додаткові обмеження на поїздки російських туристів Європою також гальмуватимуть відновлення сектора в Східній Європі», – йдеться в повідомленні.

Коментуючи ці дані, президент ETC Луїс Араужо підкреслив, що хоча криза вартості життя змусила людей змінити свій підхід до поїздок, бажання подорожувати Європою нікуди не поділося.

Він також додав, що все більше мандрівників обирають більш короткі поїздки на невеликі відстані, оскільки вони, як правило, економічніші. Так, на близькомагістральні поїздки зараз припадає близько 72% від загальної кількості всіх поїздок Європою.

Серед напрямків, які перевищили попит на поїздки у 2019 році, опинилися Туреччина (+61%), Португалія (+17%), Литва (+7%), Чорногорія (+6%) та Польща (+6%).

Також буде цікаво:   Новий iPhone SE 5G представлять вже у березні або квітні