Білл Гейтс представив проект унітазу, що працює без підключення до каналізації і використання води.

Презентація відбулася на виставці Reinvented Toilet Expo в Китаї, де більше 20 компаній з усього світу презентували інновації в області переробки відходів, передає tjournal.

Унітаз від Білла Гейтса використовує кілька видів хімікатів, щоб переробити відходи в добриво. Концепція, за словами мільярдера, майже готова, і незабаром її передадуть виробникам для тестового випуску на ринок. Пристрій розробив Фонд імені Білла Гейтса, який за сім років отримав більше 200 мільйонів доларів фінансування.

Для демонстрації пристрою Гейтс вийшов на сцену зі скляною банкою: «Ви можете здогадатися, що знаходиться всередині – так, ви праві – це людські фекалії». Підприємець зазначив, що в такій кількості може міститися до 200 трильйонів ротавірусних клітин, 20 мільярдів бактерій Шигели і 100 тисяч яєць паразитичного хробака.

«Чесно кажучи, навіть 10 років тому я б не подумав, що так багато дізнаюся про фекалії», – додав Гейтс. За його даними, подібні унітази обійдуться в 500 доларів за штуку і спочатку з’являться в школах і багатоквартирних будинках. На думку мільярдера, домогосподарки будуть так само активно ставити собі пристрої з хімікатами, як в кінці XX століття купували комп’ютери від Microsoft.

Як пояснило Бі-бі-сі, за даними ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров’я), близько 2,3 мільярдів чоловік на Землі не мають доступу до основної санітарії. За оцінками ЮНІСЕФ, близько 500 тисяч дітей до п’яти років щорічно помирають від ускладнень діареї, перш за все в Південній Азії і країнах Африки.

Також буде цікаво:   Вийшла FIFA 19