За даними Android Police, багато сучасних сайтів перестануть завантажуватися на смартфонах з версії Android нижче 7.1.1. Це пов’язано з відмовою Let’s Encrypt (один з найбільших центрів сертифікації) від використання проміжних сертифікатів від IdenTrust, які дозволяли завантажувати нові захищені сайти на старих пристроях.

У вересні 2021 року угода про перехресну підпису закінчується, і Let’s Encrypt буде підписуватись тільки власним сертифікатом ISRG Root X1. В результаті цього сайти з таким сертифікатом перестануть працювати на пристроях, які не оновлюються з 2016 року – включаючи старі версії Android.

Перехресна підпис сертифікатів за замовчуванням припиниться вже 11 січня 2021 року, але вибірково Let’s Encrypt буде це робити до закінчення угоди у вересні.

Є лише два способи обійти ці обмеження. Можна використовувати браузер Firefox: завдяки власним сховища сертифікатів він дозволить відкривати нові сайти у старому пристрої. Другий варіант надійніше, але вимагає витрат: змінити смартфон на більш новий, щоб не тільки не відчувати проблем з доступом до сайтів, але і регулярно отримувати оновлення прошивки і безпеки.

Також буде цікаво:   Apple визнала слабкий попит на смартфони iPhone