На WWDC 2022 Apple показала свіжу версію системи для iPhone – iOS 16. Вона отримала новий екран блокування з додатковими можливостями налаштування. Користувач зможе змінити колір і стиль тексту та іконок, а також зробити екран кориснішим завдяки підтримці віджетів.

Тепер можна прямо з екрана блокування переглянути статус кілець активності, перевірити погоду або рівень заряду підключених пристроїв. У меню налаштування шпалер можна вибрати щось із готових шаблонів та кастомізувати цей варіант під себе.

Ще одним нововведенням стали Live Activities – по суті, гібрид між повідомленням та віджетом. Вони дозволяють відстежувати хід тренування, рахунок спортивного матчу, поїздки на таксі і не лише. Таке повідомлення з’являється в нижній частині екрана.

Крім того, між різними екранами блокування тепер можна перемикатися прямо як між циферблатами на Apple Watch. Різні екрани можна синхронізувати з режимами фокусування, щоб прибрати відволікаючі речі.

Пара нововведень торкнулися стандартного месенджера «Повідомлення». Тепер при спілкуванні по мережі (не в режимі SMS) можна відредагувати вже надіслане повідомлення, а також відзначити послання, що входить, непрочитаним. Крім того, в режимі голосового введення клавіатура залишається відкритою, що дозволяє швидко підправити щось, а потім продовжити диктування.

Функція «Онлайн-текст» тепер дозволяє взаємодіяти з текстом відео: достатньо поставити ролик на паузу. Також «Онлайн-текст» тепер підтримує контекстне меню для швидкої взаємодії. І ще одне нововведення: в iOS 16 ця функція дозволяє скопіювати із зображення лише головний об’єкт, відокремивши його від фону.

Оновлення системи стане доступним користувачам цієї осені. Перша бета-версія вже доступна розробникам, публічне тестування стартує у липні. Встановити його можна буде на iPhone 8 і новіше: таким чином, припиняється підтримка iPhone 6S, iPhone 7 та першого покоління iPhone SE.

Також буде цікаво:   Уряд хоче створити додаток, який стежитиме за дотриманням самоізоляції