NASA розповіло про запуск дослідницького зонду Deep Atmosphere Venus Investigation of Noble Gases, Chemistry, and Imaging (DAVINCI). Його запустять у космос у червні 2029 року, і до червня 2031 він має досягти атмосфери Венери.

Через свою близькість до Сонця Венера завжди вважалася мертвою планетою з розжареною поверхнею в середньому до 462°C. Через це її дослідження було скрутним – але не для DAVINCI.

Попередні дослідження планети показали, що на ній можуть бути континенти, подібні до земних. Це може означати наявність тектонічних плит. Деякі вчені припускають, що Венера могла бути першим заселеним світом у нашій Сонячній системі – з кліматом і океанами, подібними до земних.

Що пішло не так і перетворило планету на розпечене пекло, здатне плавити свинець? Це вже інше питання, допомогти відповісти на яке може DAVINCI. Його теплозахисний екран закриє зонд від сильної спеки, коли він збиратиме дані на висоті близько 68 км над поверхнею.

Приблизно через 7 місяців після його прибуття на позицію NASA планує відправити з DAVINCI атмосферний зонд у гори Альфа. Крім датчиків він буде оснащений камерами, тому зможе надати не тільки дані про склад атмосфери планети, але і її фотографії. Робота зонда на поверхні не передбачається: він отримає квиток на один кінець.

Також буде цікаво:   В Україні назвали найкращі заклади 2021 року