Проводячи ремонт ванної кімнати, хочеться зробити все максимально якісно і надійно. Хочеться, щоб всі меблі в ванну, не кажучи вже про сантехніку, прослужили максимально довго. Тому й важливо підбирати якісні моделі, нехай вони і будуть трохи дорожче. Ми пропонуємо зупинитися на виборі акрилової ванни. Чому саме акрил? Це ми з’ясуємо, коли будемо говорити про переваги і недоліки цього матеріалу і виробів з нього. Якщо ви збираєтеся купити акрилову ванну – зверніть увагу на моделі, представлені на цьому сайті. Виробник Colombo пропонує широкий вибір моделей, які відмінно впишуться в будь-який інтер’єр.

Безумовно, хочеться, щоб вибір сантехніки був правильним. Тому потрібно визначитися з такими нюансами:

  • форма;
  • матеріал;
  • розміри;
  • тип кріплення (підлоговий або підвісний);
  • виробник.

Переваги та недоліки акрилових ванн

Ціна + якість. Серед переваг можна, по-перше, виділити ідеальне поєднання ціни та якості виробів з акрилу. Такі моделі – одні з найдешевших на ринку. Їх вартість – від 70 доларів і вище. Для їх виробництва не потрібно багато матеріалу, тому й коштують вони недорого. Хоча, звичайно, не варто купувати найдешевші моделі. Лист акрилу може бути дуже тонким, тому сама конструкція може трохи прогинатися під вашою вагою. Повірте, це не приносить комфортних відчуттів. Виробник Коломбо пропонує широкий вибір акрилових ванн з кращим співвідношенням ціни та якості на ринку України.

Пластичність матеріалу. Цей матеріал пластичний, тому ви зможете купити сантехніку практично будь-якої форми, чого не скажеш про інші матеріали. Під впливом високих температур цей матеріал відмінно формується, тому прийшовши в магазин, ви побачите найширший модельний ряд.

Реставрація. Також така сантехніка з легкістю реставрується, тому вам не потрібно переживати, що ви пошкодите виріб безповоротно. Ще одна перевага – це стійкість забарвлення. Виріб не буде вицвітати або втрачати свій колір, жовтіти. Звичайно, не потрібно забувати хоча б раз на тиждень очищати сантехніку миючим засобом. Догляд повинен бути дбайливим, без застосування порошків.

Серед переваг – і хороша звукоізоляція. Наприклад, у порівнянні з виробами із сталі, які видають дратівливий звук при падінні води.

Функціональність – це одна з основних переваг. Акрилові ванни можуть бути і з гідромасажем, і з аеромасажем. Тому якщо ви любите довгий час насолоджуватися купанням, вам ідеально підійде багатофункціональна модель.

Отже, давайте підсумуємо всі переваги:

  • невисока ціна;
  • легкість вироби;
  • функціональність;
  • легкість реставрації;
  • сантехніка не вицвітає;
  • широкий асортиментний ряд.
Також буде цікаво:   Рулонні штори або жалюзі: оцінюємо складність вибору

Тепер про недоліки.

Крихкість поверхні. Матеріал легкий, і, відповідно, через тонкощі стінок, буде крихким. Під вагою води, а також під вагою людини поверхню може прогинатися. Тому чим більше товщина стінок, тим краще. І ви не будете відчувати ніякого дискомфорту під час купання.

Пористість поверхні. З одного боку – це плюс, тому що вам не буде слизько в такій ванні. З іншого боку, це мінус, тому що пориста поверхня набагато швидше забруднюється і потребує очищення. Цього недоліку позбавлені ванни з кварилу. Це вдосконалений матеріал, але і коштує він десь в 2-2,5 рази дорожче.

Складність догляду. Ми вже говорили про пористість поверхні акрилу. Ідеальний варіант очищення в даному випадку – це пінка, яка хоч і довше проникає всередину забруднення, але при цьому не дряпає і не пошкоджує поверхню. Краще віддайте перевагу пінці, ніж порошку. Абразивні складові використовувати не можна, вони дряпають поверхню, за рахунок чого вона буде ще швидше забруднюватися.

Висока теплопровідність акрилу. Через це вода остигає швидше. Тому якщо ви любите дуже довго купатися, тоді можете розглянути такий варіант, як модель з чавуну. Чавун відмінно зберігає тепло, і вам не потрібно буде постійно доливати теплу воду.

Як вибрати кращу модель?

Перш за все, вам потрібно визначитися, як ви будете розставляти сантехніку в інтер’єрі. Чим більше місця ви виділите для ванни – тим краще. Звичайно, не забувайте, що звичайний пристінний або кутовий умивальник з тумбою теж займе чимало місця. А ще потрібно знайти місце для унітазу з бачком, і, в ідеалі, для пральної машини.

Таким чином, прорахуйте, скільки вільного місця у вас залишилося для установки ванни. І не забувайте: крім прямокутних моделей є ще кутові, асиметричні варіанти, які виглядають не менш стильно і будуть такими ж практичними. Як тільки ви визначитеся з формою і розмірами, переходите до вивчення виробників і відгуків про їх сантехніку.